WhatsappWhatsapp Kombi Su Kaybı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Kaybı

Kombi su kaybı şikayetleri genellikle tesisatta bulunan su kaçaklarından kaynaklanmaktadır. Bu kombi su kaçakları kombi peteklerinin eskisi kadar verimli çalışmamasına neden olmaktadır. Ayrıca kombi peteklerinin düzensiz çalışması aynı zamanda kombinin de düzensiz çalışması anlamına gelmektedir. Düzensiz çalışan kombiler genellikle daha fazla güç harcayarak kombinin gereğinden fazla yakıt harcanmasına neden olmaktadır. Bu da doğal olarak faturalara yansımaktadır. Bundan dolayı su kaçağı problemi olan kombiler hem sağlıklı ısıtma sağlayamayacak hemde gereksiz yere para ödenmesine neden olacaktır. Bundan dolayı kombi su kaybı tespit edilecek olursa mutlaka öncelikle  görünür tesisatta su kaçağı olup olmadığı tespit edilmelidir. Eğer ki görünür tesisatta su kaçağı yok ise konusunda uzman kişilerden destek alınarak görünmez tesisatta su kaçağı olup olmadığı tespit edilmelidir. Tespit işlemlerinin ardından yapılacak çalışma su kaçağı olan bölgenin onarımı yapılarak su kaçağı probleminin ortadan kaldırılması yani peteklerin eskisi gibi verimli çalışması sağlanmalıdır.

kombi-su-kaybi-1

Kombi Su Kaybı Onarımı

Günümüzün en iyi ısıtma aracı olarak sayılan kombiler zaman zaman su kaybı problemi yaşamaktadır. Yaşanan bu su kaybı problemleri genellikle petek vanalarından veya aşırı kireçlenmeden dolayı zarar gören peteklerin  delinmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Kombi su kaybı problemi tespit edilecek olursa yapılması gereken kuru bir bez veya  ıslaklığı belli edebilecek herhangi kuru bir maddeyle kombi peteklerinin vanaları ve altları ayrıca tesisat birleşim noktaları tesisat başlangıç noktaları kontrol edilmelidir. Buralarda fark edilebilecek olan  ıslaklıklar tesisatın görünür bölgelerinde su kaçağı problemi olduğunu gösterecektir. Aslında bu iyi bir sonuçtur. Çünkü görünür tesisattaki arıza görünmez tesisattaki arızadan daha kolay tespit edilebilmekte ve de daha kolay onarılabilmektedir. Bu sayede su kaçağı problemi giderilmiş olmakla beraber yapılan çalışmalar sayesinde kombinin daha verimli çalışarak petekleri daha iyi ısıtması sağlanır. Ama yapılan bu çalışmalarda herhangi bir arıza tespit edilemez ise yapılması gereken görünmez tesisatın su kaçağı problemi olup olmadığına bakmaktır.  Bunuda sıradan kişiler yapamayacağı için mutlaka konusunda uzman olan kişilerden bu konu hakkında destek almak gerekir. Konusunda uzman olan bu ekipler görünmez tesisatın arızalarını tespit etmek için kullandıkları cihazlar sayesinde hiçbir yeri kırmamaktadır.

kombi-su-kaybi-2

Kombi Su Kaybı Çözümü

Kullanılan akustik özel dinleme cihazları görünmez tesisatta herhangi bir kaçak olup olmadığını rahatça tespit edilmektedir. Bu sayede kaçak olan bölge çok çabuk bir şekilde tespit edilebileceği için onarım çalışmaları da çok hızlı bir şekilde ilerleyecektir.Termal kameralar sayesinde arızanın parça değişimi ihtiyacı olup olmadığı anlaşılacak eğerki parça değişimi gerekmiyor ise kullanılacak olan özel kimyasallar sayesinde hiçbiryer kırılmadan bu sorun ortadan kaldırılacaktır. Fakat kombi su kaybıarızalı giderilirken yapılacak olan çalışmalarda parça değişimi gerekliliği tespit edilirse  ufak kırımlar yapılarak bu parçanın değişimi sağlanacak ve sorun ortadan kaldırılacaktır. Böylece su kaçağı problemi ortadan kaldırıldığı için kombinin petekleri daha iyi ısıtması sağlanacaktır.

kombi-su-kaybi-3

Kısaca özetlemek gerekirse kombi su kaybı problemleri kombinin verimsiz çalışmasına neden olacak yani peteklerin istenilen düzeyde çalışmasını engelleyecektir. Bundan dolayı böyle bir program tespit edilmesi durumunda mutlaka tüm tesisatın salamlı kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir kaçak olup olmadığı tespit edilecek kaçak olması durumunda bu arızalar profesyonel firmalar tarafından yapılacak olan çalışmalar ile giderilecektir. Böylece kombiler tekrardan eski verimliliğine kavuşacak yani petekler tekrardan eskisi gibi ısıtma sağlayacaktır. Ayrıca düzenli çalışan kombi ve kombi petekleri boş yere yüksek faturaların gelmesini gelecektir. Bundan dolayı su kaçağı çalışmaları bir an önce yapılmalıdır.

kombi-su-kaybi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara