WhatsappWhatsapp Kombi Su Kaçırma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Kaçırma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; alarko kombi su kaçırması, kombi su kaçırma, vaillant kombi su kaçırıyor, demirdöküm kombi su kaçırıyor, baymak kombi su kaçırıyor, kombi peteği su kaçırıyor, kombi altından su kaçırıyor, eca kombi su kaçırıyor, ariston kombi su kaçırıyor, bosch kombi su kaçırıyor, buderus kombi su kaçırıyor, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçırma

Günümüzün ısınma aracı olan kombi su kaçırma problemi yaşıyor ise bu sorun ısınma problemini de yanında getirecektir. Bu ısınma problemlerinin yaşanması aynı zamanda düzensiz çalışan bir kombinin oluşmasına neden olacağından dolayı aşırı yakıt harcamasına neden olacaktır. Kombilerin su kaçırması çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Bu sebepler tesisat eskimesi, boruların delinmesi, vanaların arızalanması, peteklerin delinmesi veya tesisat birleşim noktalarında oluşabilecek olan kaçırmalardan dolayı su kaçırma problemleri olabilir. Bu kaçırma problemleri bazen tesisatın görünen bölgelerinde olmasına karşın bazen görünmez tesisatta su kaçağı problemleri yaşanabilir. Yaşanacak olan bu su kaçakları ne kadar önce tespit edilir ise arıza da o kadar çabuk çözülür. Bundan dolayı su basınç saati sürekli kontrol edilmeli ve su basıncı düşmesi halinde su kaçak tespiti yapılmalıdır. Su basıncının düşmesinden sonra yapılacak olan su kaçağı tespit işlemlerinden sonra bu su kaçakları onarılmalıdır.

kombi-su-kacirma-1

Yani kombi su kaçırma problemleri tespit edilip onarımının yapılması sağlıklı ısınmanın ilk kuralıdır.Günümüzde en çok kullanılan ısınma aracı olan kombiler çeşitli sebeplerden dolayı su kaçağı problemi yaşayabilmektedirler. Kombi su kaçırma problemleri yapılacak olan çalışmalar sayesinde giderilebilmektedir. Öncelikle arıza tespit çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan arıza tespit çalışmaları öncelikle görünür tesisat üzerinden yapılmalıdır. Kuru bir bez veya peçete kullanılarak tesisat birleşim noktaları, kombi çıkış noktaları ve petek üzerinde bulunan vanalar kontrol edilir. Bu noktalarda belirlenecek olan su kaçakları kolayca çözülebilmektedir. Bu sayede su kaçağı problemleri giderilecek ve daha verimli çalışan kombi ve kombi petekleri oluşmaktadır. Bundan dolayı yapılacak olan kaçak tespiti çok önemlidir. Eğer ki sorun görünmez tesisatta ise tespit çalışması için mutlaka uzman ekiplerden yardım almak gerekecektir. Çünkü bu su kaçakları gözle görülebilen su kaçakları değildir.

kombi-su-kacirma-2

Alarko kombi su kaçırması

Uzman ekipler tarafından yapılacak olan çalışmalar sayesinde bu su kaçakları tespit edilebileceğinden dolayı mutlaka bu uzman ekipler ile temasa geçmek gerekmektedir. Bu uzman ekipler kullandıkları cihazlar ile kaçak su tespitini çok kolay bir şekilde yapabilmektedir.Kullanılan akustik ses dinleme cihazı sayesinde tesisat üzerinde hangi bölgelerde su kaçağı var ise anında tespitini yapabilmekteler. Bu tespit edilen su kaçakları termal kameralar ile bilgisayar ekranına döküldüğünde ise tespit edilen su kaçaklarının boyutları ve arıza nedenlerinin incelenmesi yapılabilmektedir. Bundan dolayı yapılan cihaz ile su kaçağı tespit çalışmaları her zaman için kesin sonuç vermektedir. Bilgisayar ekranından bakılarak tespiti yapılan arızaların boyutlarına göre onarım çalışmaları yapılmaktadır. Kombi su kaçırma problemleri böylelikle daha kolay tespit edilebilmektedir.Su kaçağına neden olan arıza parça değişimi gerektirmiyor ise kullanılacak olan özel kimyasal delik kapatıcılar sayesinde hiçbir yer kırılmadan su kaçağı onarımı yapılabilmektedir.

kombi-su-kacirma-3

Eğer arıza parça değişimini zorunlu kılıyor ise yapılması gereken arızalı parçanın bulunduğu bölgeyi açarak parça değişimi yapmak olacaktır. Bu sayede su kaçağı problemi ortadan kalkacak ve kombi ve kombi petekleri eskisi gibi verimli çalışabilecektir.Kombi su kaçırma problemlerinin yaşanması peteklerin ısınmamasına ve de fazla yakıt harcanmasına neden olacağından dolayı yapılması gereken acil olarak su kaçağı kontrolüdür. Yapılacak olan görünür ve görünmez tesisat su kaçakları tespiti sayesinde arızanın yeri tespit edilebilecek ve bu arızanın onarımı yapılarak su kaçağı problemi ortadan kaldırılacaktır. Bundan dolayı yaşanabilecek olan komi su kaçağı problemlerinde uzman kadrosu olan firmalardan destek almak gereklidir. Bu sayede hem sağlıklı ısınma sağlanacak hem de faturaların kabarması önlenecektir. Yani su kaçakları boş yere faturaları şişirmektedir.

kombi-su-kacirma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara