WhatsappWhatsapp Kombi Su Kaçırıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Kaçırıyor kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; vaillant kombi su kaçırıyor, demirdöküm kombi su kaçırıyor, baymak kombi su kaçırıyor, kombi peteği su kaçırıyor, eca kombi su kaçırıyor, ariston kombi su kaçırıyor, bosch kombi su kaçırıyor, buderus kombi su kaçırıyor, kombi alttan su kaçırıyor, protherm kombi su kaçırıyor, alarko kombi su kaçırıyor, arçelik kombi su kaçırıyor, kombi devirdaim pompası su kaçırıyor, ferroli kombi su kaçırıyor, kombi neden su kaçırıyor, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçırıyor

Günümüzün ısınma araçlarından en çok kullanılmakta olan kombi su kaçırıyor ise acilen çözüm bulunması gerekmektedir. Su kaçıran kombilerin petekleri net olarak ısınmayacaktır. Bu durumda kombi düzgün çalışmayacak ve kombi faturaları oldukça düzensiz gelecektir. Hatta gelen faturanın boyutu can sıkıcı düzeyde bile olabilir. Bunun için böyle bir durumda ilk yapılması gereken arıza tespiti olmalıdır. Evde bireysel olarak yapılabilecek olan kombinin su basınç saatinin sürekli kontrolüdür. Su basıncı sürekli olarak düşüyor ise sistemde kaçak var demektir. Bu su kaçakları sistem üzerinde görünen tesisatta olma ihtimali kadar görünmez tesisatta olma ihtimali vardır. Bundan dolayı ilk önce görünür tesisat bir peçete yardımı ile iyice incelenmelidir. Tesisat başlangıç noktaları ile petek üzerinde bulunan vanalar kontrol edilmelidir. Bu alanlarda sorun var ise problemin çözümü kolay olacaktır. Ama arıza görünmeyen tesisatta ise uzman ekiplerden destek almak artık şarttır. Çünkü uzman ekipler kullandıkları cihazlar ile kombi su kaçaklarını daha kolay tespit edebilmektedirler.

kombi-su-kaciriyor-1

Kombi alttan su kaçırıyor

Kombi vanadan su kaçırıyor ise ve bu su kaçağı tespit edilemez ise kombi ve kombi petekleri tam performans ile çalışamayacaktır. Tam verimlilik sağlayamayan kombi petekleri hem ortamı ısıtamayacak hem de kombinin yakıt tüketimini arttıracaktır. Çünkü kombiler peteklerin verimliliğini arttırmak amacı ile daha fazla enerji tüketimi yapacaktır. Bundan dolayı kombi tesisatının su kaçakları en erken bir zamanlama ile tespit edilmeli ve sorun bir an önce giderilmelidir. Kombi tesisat kaçakları yüzeysel ise bunun tespiti daha kolay yapılabilmektedir. Bir peçete veya kuru bir bez yardımı ile tesisatın görünen yüzü iyice incelenmelidir. Bu inceleme sonucunda bir ıslaklık hissi varsa buna sevinmek gerekir. Çünkü kaçak problemi yüzeysel olduğundan dolayı arıza onarım çalışmaları daha kolay yapılacaktır. Arızanın tespit edildiği nokta ya iyice sıkılmalı ya da gerekiyor ise parça değişimi yapılmalıdır. Ama inceleme çalışmalarında arızanın yüzeyde değil de görünmez tesisatta olduğu anlaşılır ise mutlaka uzman ekiplerden destek alınması gerekecektir.

kombi-su-kaciriyor-2

Kombi neden su kaçırıyor

Bu uzman ekipler sıradan çalışmalar yapmamaktadırlar. Yani arıza tespiti için kullandıkları akustik dinleme cihazları sayesinde tamamen yüzeysel olarak dinleme yapmakta ve görünmeyen tesisat kolayca incelenebilmektedir. Bu incelemeye takılan noktalar kaçak noktaları olmakta ve bu sefer de kameralı cihazlar ile çalışmalar devam etmektedir. Kameralı kılavuz veya termal kameralar sayesinde akustik dinleme cihazları ile belirlenen noktaların içeriği bilgisayar ekranına aktarılmaktadır. Arıza parça değişimi yapılmadan giderilebilecek bir boyutta ise özel delik kapayıcı kimyasallar ile sorun çözülebilmektedir. Fakat sorun biraz büyük ve parça değişimini gerektirecek düzeyde ise ufak çapta kırım işlemi yaparak hasarlı parçanın değişimi yapılacaktır. Bu sayede arıza giderilmiş olacak ve kombi ve kombi peteklerinin eski performanslarına kavuşması sağlanacaktır. Yani kombi su kaçırıyor ise mutlaka arıza tespit ve onarım çalışmaları profesyonel ekiplere yaptırılmalıdır.

kombi-su-kaciriyor-3

Kombi peteği su kaçırıyor

Çağımızın ısınma aracı olan kombiler çeşitli nedenlerden dolayı su kaçırma problemleri yaşayabilmektedirler. Bu kombi altından su kaçırıyor problemleri kombilerin petekleri ısıtmasını önlemekte ve sistem su basıncını düşürmektedir. Böyle su kaçağı arızalarının tespit edilmesi sistem su basınç saatinin kontrol edilmesi ile ortaya çıkar. Su basıncı düşüyor ise görünür veya görünmez tesisatta kaçak var demektir. Bu su kaçakları kombinin verimini düşürüp yakıt israfına neden olacağı için bu kaçakların bir an önce tespit edilmesi gerekmektedir. Görünür su kaçakları herkes tarafından tespit edilebilse bile görünmez tesisatta bulunan su kaçakları sadece uzman ekipler tarafından tespit edilebilmektedir. Bundan dolayı görünür tesisatı kendiniz görünmez tesisatı ise uzmanların kontrol etmesi gerekmektedir.

kombi-su-kaciriyor-4

Kombi Markaları ve Çözümleri
  • Vaillant kombi su kaçırıyor
  • Demirdöküm kombi su kaçırıyor
  • Baymak kombi su kaçırıyor
  • Eca kombi su kaçırıyor
  • Ariston kombi su kaçırıyor
  • Bosch kombi su kaçırıyor
  • Buderus kombi su kaçırıyor
  • Protherm kombi su kaçırıyor

 

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara