WhatsappWhatsapp Kombi Su Kaçağı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Kaçağı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kombi su kaçağı bulma, kombi su kaçağı kimyasalı, kombi su kaçağı, kombi su kaçakları, kombi tesisatı su kaçağı, kombi tesisatında su kaçağı, kombi radyatör su kaçağı, kombi petek su kaçağı, kombi su tesisat kaçak bulma, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı

Kombi su kaçağı problemleri kombi peteklerinin ısınmasını engelleyen bir problemdir. Bundan dolayı sistem su basıncı sürekli olarak takip edilmeli ve su kaçağı olup olmadığı tespit edilmelidir. Çünkü sistemde oluşabilecek su kaçağı problemleri peteklerin ısınmasını engellemekle beraber kombinin düzgün çalışmasını da engelleyecektir. Kombi verimli çalışmayınca doğal olarak yakıt israfı da oluşacaktır. Yani gereksiz faturalar gelecek bunun aksine sağlıklı bir ısınma sağlanamayacaktır. Sistemin su basıncının sürekli düşmesi tesisatın herhangi bir bölgesinde su kaçağı problemi olduğunu göstermektedir. Bu su kaçağının tespitinin ve onarımının yapılması hem sağlıklı bir ısınma ortamı sağlayacak hem de kombi düzgün çalıştığı için faturaların eski haline dönmesini yani düşmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı kombilerin su kaçağı problemi yaşamamaları veya bu sorun var ise çabuk bir şekilde çözülmesi gerekmektedir.

kombi-su-kacagi-1

Kombi su kaçağı bulma

Günümüzde kış aylarında ısınma amacı ile kullanılmakta olan kombiler zaman zaman su kaçağı problemleri yaşayabilmektedirler. Kombi tesisat su kaçağı problemleri iki şekilde olabilmektedir. Bunlardan birincisi görünür su kaçakları, ikincisi ise görünmez su kaçaklarıdır. Bunu anlamak için öncelikle bir kuru beze ihtiyacınız olacaktır. Bu kuru bez ile tesisatın görünen kısımları iyice kontrol edilmelidir. Yani tesisat başlangıç noktaları ile kombi peteklerinin üzerinde bulunan vanalar iyice kontrol edilmeli ve su kaçağı problemi var mı iyice bakılmalıdır. İyi olan görünür tesisatta kaçak olmasıdır. Çünkü bu şekilde olan arızalar evde bireyler tarafından tespit edilebilir. Eğer ki kaçak vanalardan kaynaklanmaktaysa bu vanalar iyice sıkılarak bu su kaçağı engellenebilir. Böylece hiçbir ustaya veya uzmana gerek kalmadan problem ortadan kalkmış olur. Ama sorun bu şekilde çözülemedi ise veya kombi tesisatında su kaçağı görünmez tesisatta bulunmakta ise yapılması gereken bir uzmandan destek almak olacaktır. Sıradan firmaların yapacakları gelişi güzel tespit çalışmaları çoğu zaman sonuç veremediği için akustik dinleme cihazlarını kullanarak su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek almak gerekmektedir.

kombi-su-kacagi-2

Kombi tesisatı su kaçağı

Bu firmalar kullandıkları cihazların özelliklerinden dolayı tespit işlemlerinde hiçbir yeri kırmamakta ve arızanın olduğu yeri nokta atışı ile tespit edebilmektedirler. Ayrıca arıza tespiti yapılmadan önce tesisatın geçtiği bölgenin tespitinin yapılması gerekmektedir. Bu çalışma da tahmin üzerine değil tamamen teknoloji nimetlerinden olan cihazlardan yararlanılarak yapılmaktadır. Bu tesisat yeri tespit eden cihazlar ile tesisatın geçtiği yer tespit edildikten sonra akustik dinleme cihazları ve termal kameralar yardımı ile arıza tespit çalışmaları yapılmaktadır. Arıza tespit çalışmaları yapıldıktan sonra arızanın boyutu kameralar sayesinde bilgisayar ekranına aktarılmaktadır. Bu ekrandan takip edilecek olan görüntülerden yararlanılarak onarım çalışması için bir plan yapılmaktadır. Yapılan plan dahilinde arızanın olduğu bölge özel kimyasallar kullanılarak veya gerekli olduğu durumlarda parça değişimi yapılarak sorun ortadan kaldırılacaktır. Bu sayede sistemde bulunan su kaçağı problemleri çözülecek ve kombi ve kombi petekleri daha iyi seviyede kullanılabilecektir.

kombi-su-kacagi-3

Kombi petek su kaçağı

Kısaca özetlemek gerekir ise kombi su kaçakları problemleri kombi peteklerinin ısınmasını engellemekte ve kombilerin fazla yakıt harcamasına neden olmaktadır. Bu su kaçakları dış tesisat kaçağı ise kolayca tespit edilerek onarımı sağlanabilir. Fakat gizli tesisatta kaçak problemi var ise kaçak su tespiti konusunda deneyimli firmalardan kırmadan su kaçağı tespiti yardımı alınmalı ve hiçbir ekstra ücret oluşmadan bu su kaçakları onarılmalıdır. Bu su kaçağı problemleri çözüldükten sonra kombi petekleri verimli çalışacak ve de sağlıklı bir ısınma ortamı sağlanacaktır. Ayrıca verimli çalışan petekler kombilerin daha az yakıt harcamasına neden olacağı için kombilerin su kaçaklarının tespiti ve onarımı çok önemli olmaktadır.

kombi-su-kacagi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara