WhatsappWhatsapp Kombi Su Kaçağı Bulma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Kaçağı Bulma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kombi su tesisat kaçak bulma, kombi su kaçağı bulma, Kombi Su Kaçağı tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı Bulma

Kışın ısınma aracı olarak kullanılan kombiler çeşitli nedenlerden dolayı su kaçağı problemi yaşamakta ve de kombi su kaçağı bulma yöntemleri ile bu arızalar tespit edilmektedir. Yaşanılan bu su kaçağı arızaları kombi tesisatındaki suyun azalmasına neden olduğundan dolayı kombi petekleri istenilen düzeyde ısınmamaktadır. Ayrıca kombi petekleri istenilen düzeyde çalışmadığı için kombilerde düzensiz olarak yakıt harcaması yapacaktır. Düzensiz yapılan yakıt harcamaları her zaman için yüksek fatura gelmesine neden olacaktır.  Bu su kaçağı problemleri tesisatın her bölgesinde yaşanabilmektedir. Bu arızanın görünür tesisatta olması her zaman için büyük bir şanstır. Çünkü görünür tesisattaki arızalar her zaman için çok kolay fark edilmekte ve  bu arızalar her usta tarafından onarılabilmektedir. Ama her zaman böyle bir şans olmayacaktır.  Arızanın görünür tesisatı çıkmaması arıza tespiti için mutlaka uzman gerektirecektir. Gelecek olan uzmanlar su kaçağı tespiti sırasında hiçbir yeri  kırmayacaklardır. Çünkü kullandıkları cihazlar tamamen sıva üstünden arıza tespit çalışmaları yapabilmektedir. Bundan dolayı arıza tespit çalışmalarında bu hizmeti veren firmalardan destek almak gerekir.

kombi-su-kacagi-bulma-1

Kombi Su Tesisat Kaçak Bulma ve Onarımı

Kombi su kaçağı bulma çalışmalarında uzman firmalar genel olarak özel akustik dinleme cihazları, kameralı kılavuzlar ve termal kameraları kullanmaktadırlar. Ama öncelikli olarak tesisat yeri belirleme aracıyla kombi tesisatının döşenmiş olduğu bölge tespiti yapılmaktadır. Bunun nedeni ise tesisatın geçtiği yeri bilmeden arıza tespit çalışmaları yapmak mümkün değildir. Bundan dolayı tesisat tespit çalışması öncelikli çalışmadır. Tesisat tespit çalışmaları yapıldıktan sonra akustik dinleme cihazları kullanılarak tesisatın herhangi bir bölgesinde su kaçağı olup olmadığı tespit edilmektedir. Bu yöntem kombi su kaçağını bulma yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Çünkü akustik dinleme yöntemi sürekli olarak nokta atış yapmakta ve de kesin sonuç vermektedir. Özel akustik su kaçağı dinleme cihazları ile yapılan çalışmalardan sonra termal kameralar kullanılarak arızanın oluştuğu bölge bilgisayar ekranını aktarılmaktadır. Konusunda uzmanlaşmış olan kişiler tarafından bilgisayar ekranına aktarılan görüntüler izlenmektedir. Buradan alınacak görüntüler incelenerek arızanın boyutu belirlenmektedir. Arızanın boyutunu belirlemek parça değişimi gerektirip gerektirmeyeceği tespit edebileceğimiz için çok önemli bir çalışmadır. Çünkü kimyasal maddeler kullanılarak yapılan çalışmalar ile gidebilecek olan arızalar kesinlikle kırım gerektirmemektedir. Bundan dolayı parça değişimi gerekmediği durumlarda kırma işlemi yapılmamakta bunun yerine kimyasal madde uygulaması yapılmaktadır.

kombi-su-kacagi-bulma-2

Kombi Su Kaçağı Bulma ve Ücreti

Fakat arızanın boyutu büyük yani parça değişimi gerektiren bir arıza ufak çaplı kırımlar yapmak gerekebilir. Sonuç olarak arıza tespiti yapılacak ayrıca onarımı da bu firmalardan alınacak destek ile yapılacaktır.  Bu sayede tesisattaki kaçak tespit edilip onarılmış olacak ve de sorun ortadan kaldırılacaktır.Kısaca özetlemek gerekirse kombilerin tam performans çalışması için su kaçağı problemlerinin olmaması gerekmektedir. Oluşabilecek su kaçağı problemleri mutlaka etkin olarak kombi su tesisatı kaçağı bulma tekniklerini kullanan firmalardan destek almak gerekmektedir. Kombi su kaçakları hafife alınmaması gereken bir konudur. Bunun nedeni düzenli çalışmayan kombi petekleri  düzenli ısıtmada sağlayamayacaktır.

kombi-su-kacagi-bulma-3

Ayrıca ritmi bozulmuş olan kombiler gereğinden fazla yakıt harcayacak ve de aşırı bir şekilde yakıt israfına neden olacaktır. Bundan dolayı su kaçağı şüphesi olması durumunda mutlaka arıza tespit çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Arıza tespit çalışmalarından sonra arızalı olan bölgenin mutlaka onarım çalışması yapılmalıdır. Bu sayede kombiler daha etkin çalışacak yani petekler daha iyi ısınacaktır. Bundan dolayı kombilerin suyunun eksilmesi önlenmelidir. Çünkü arızanın giderilememesi durumunda faturalar gereksiz yere kabaracak buna zıt olarak kombi petekleri ısınma sağlamayacaktır. Yani arıza tespiti ve onarımı çok önemli konulardır.

kombi-su-kacagi-bulma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara