WhatsappWhatsapp Kombi Su Eksiltmesi

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Eksiltmesi

Günümüzde genellikle eskimiş olan kombi tesisatlarının kombi su eksiltmesi arızalı vermeleri çok görülmektedir. Nedeni genellikle eskiyen tesisatlar ve aşırı kirlilikten dolayı delinmiş olan kombi petekleridir. Kombi peteklerinin düzenli aralıklarla temizlenmemesi kombi peteklerinin kireç bağlamasına daha sonrasında ise kombi peteklerinin delinmesine neden olur. Delinen kombi petekleri sistemdeki suyun eksilmesine neden olacağından dolayı kombi petekleri gerektiği kadar ısırmayacaktır. Bunun dışında tesisatın eskimiş olması su kaçağı sebeplerinden bir tanesidir. Eskiden su tesisatları zaman içerisinde kaçağı problemi yaşatabilmektir. Bu sebepten dolayı kombi su eksiltmesi olayı yaşanabilmektedir. Bu olay hem kombi peteklerinin yeteri kadar ısınamamasına hemde kombinin faturasını düzensiz gelmesine neden olacaktır. Bundan dolayı böyle bir arıza tespit edilmesi durumunda hiç vakit kaybetmeden uzman ekiplerden yardım alınması gerekmektedir. Uzman ekiplerden alınacak yardımlar sayesinde kombideki su kaçağı arızası giderilecek ve de peteklerin performanslarının artması sağlanacaktır. Bu sayede daha sağlıklı bir ısınma ortamı oluşabilecektir. Bundan dolayı arıza tespit edilmesinden sonra hiç vakit kaybetmeden onarım çalışmaları yapılmalıdır.Kombi su eksiltiyor neden diye sordugunuzu duyar gibiyiz.

Kombi su eksiltme nedenleri

Çeşitli nedenlerden dolayı kombi sürekli su eksiltiyor olayı yaşanabilmektedir. Böyle bir durumda yapılması gereken su eksiltme olayının neden kaynaklandığını bulmaktır. Tesisatın herhangi bir yerinde ufacık bir delik bile sistemin suyunun eksilmesi neden olabilir. Kombi vanalarının kaçırıyor olmasada etkin bir su eksiltme sebebidir. Ayrıca tesisat birleşim noktaları ve kontrol edilmelidir. Bu çalışmaların gözle görülebilir noktada olanları herkes tarafından yapılabilmekte fakat gözle görülmeyen yerdeki arızalar sadece uzman kişiler tarafından tespit edilebilmektedir. Bu uzman kişiler özel cihazlar kullanarak arıza tespiti yapmaktadırlar. Fakat bu cihazları kullanmak için özel kurslar almak gerekmektedir. Bundan dolayı profesyonel firmalar uzman kadrolar oluşturmak için personellerine bu cihazları en iyi şekilde kullanabilmeleri adına özel kurslar vermektedirler. Cihazların tamamı bilgisayar ortamında çalıştığı için bu cihazları herkes kullanılmamaktadır. Eğitimli personel tarafından kullanılan arıza tespiti onarım cihazları sayesinde su kaçağı problemleri çok çabuk çözülebilmektedir. Özel akustik ses dinleme cihazları sayesinde görünmez tesisatlardaki su kaçağı problemleri anında tespit edilebilmektedir. Su kaçağı tespit edilen bölge termal kameralar ile taranarak arızanın boyutu belirlenmeye çalışılır. Belirlenmiş olan arıza tespit boyutu herhangi bir parça değişimi gerektirmiyor ise sistemin suyu komple boşaltılarak sisteme özel kimyasallar yüklenir.

Kombi su eksiltme sorunu

Bu kimyasallar hava ile teması sırasında etkinleştirerek  delik kapatıcı bir özelliği olduğundan dolayı arızayı çabucak giderebilmektedir. Fakat arızanın boyutu düşünülenden daha yüksek bir boyutta ise mutlaka parça değişimi gerekecektir. Parça değişimi için ufak kırımlar yapılacak değişen parçalar sayesinde sorun ortadan kaldırılacaktır. Bu sayede kombi petekleri daha sağlıklı bir ısınma gerçekleştireceklerdir. Kombilerin daha kolay ısınması kombinin daha verimli çalışmasına yani daha düzenli bir yakıt harcaması sağlamasına dolayısıyla yakıt tasarrufu yapmasını sağlayacaktır.Kısaca özetlemek gerekirse kombi su eksiltme aynı zamanda kombi tesisatında kaçak olması anlamına gelmektedir. Bundan dolayı böyle bir olayın yaşanması durumunda mutlaka tüm kombi tesisatı kaçak kontrolünden geçmelidir. Görünür ve görünmez tesisatlarındaki yapılacak su kaçağı kontrolleri aynı zamanda kombinin daha etkin çalışmasını sağlayacaktır. Bunun için arıza tespit ve onarım çalışmalarında mutlaka konusunda uzmanlaşmış ekiplerden hizmet almak gerekmektedir. Bu sayede sorunlar kesin olarak çözülecek ve de kombiler eskisi gibi çalışabilecektir. Bundan dolayı herhangi bir su kaçağı probleminde vakit kaybetmeden arıza tespit ve onarım çalışmaları yapılmalıdır.Bu sayede faturalar da belli bir düzene binecek ve de gereksiz ödemeler yapılmak zorunda kalınmayacak ve yakıt tasarrufu yapmak mümkün olacaktır.

Kombi Su Eksiltmesi Marka ve Çözümleri

  • Baymak kombi su eksiltmesi
  • Vaillant kombi su eksiltmesi
  • Eca kombi su eksiltmesi
Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara