WhatsappWhatsapp Kombi Su Eksiltiyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Eksiltiyor Neden

Kış aylarında ısınmak için kullanılan kombi su eksiltiyor ise yapılması gereken su kaçağı kontrolleridir. Kombilerin su eksiltmesi peteklerin tam olarak ısınmamasına neden olacaktır. Tam olarak ısınmayan petekler ise verimsiz çalışacağından dolayı kombinin yakıtı yükselecek ve istenmeyen kabarık faturalar ortaya çıkacaktır. Yani hem fazla para ödemek zorunda kalacak hem de yeteri kadar ısınamayacağınızdan dolayı ısınma problemi yaşayabileceksiniz. Bundan dolayı kombinin su eksiltmesi durumunda yapılması gereken kombi tesisatının kaçak problemi yaşayıp yaşamadığını anlamak olacaktır. Bundan dolayı gözle görünen tesisat bölgeleri kontrol edilmeli ve kaçak var ise önlem alınması gerekmektedir. Gözle görülür bölgelerde kaçak olmaması durumunda muhtemelen görünmez bölgelerde bulunan tesisatlarda kaçak olacaktır. Bu durumda uzman kişilerden kombi su eksiltiyor diye yardım istemeli ve görünmez bölgelerde bulunan su kaçaklarının tespit edilmesini istenmelidir.

Kombi devamlı su eksiltiyor

Konusunda uzman olan ekiplerin her personeli kombi konusunda profesyonel olmak zorundalardır. Çünkü uzman firmalar kendilerine gelen kombi su eksiltiyor şikayetlerinde akustik dinleme cihazları kullanarak kaçak tespiti yapmaktadırlar. Bu cihazlar herkes tarafından kullanılamamakta ve sadece konusunda uzman olan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Bu akustik dinleme cihazları ile su kaçağının tespitinin yapılabilmesi için öncelikle kombi tesisatının nereden geçtiği bilinmelidir. Bunun için ise yine özel cihazlar kullanılmakta ve tesisatın nerenden geçtiği tespit edilmektedir. Tesisatı geçtiği bölge tespit edildikten sonra akustik dinleme cihazları ile bu tesisat baştan sonra taranır. Akustik dinleme cihazları ile yapılan tarama sonucu hasar tespit edilen bölgeler kameralı kılavuz kullanılarak veya termal kameralar kullanılarak bilgisayar ekranına aktarılır. Uzman kişiler tarafından bilgisayar ekranında arıza incelendikten sonra arızanın boyutun belirlenecektir. Arızanın onarımı için parça değişimi gerekiyor ise ufak kırımlar yapmak gerekebilir. Ama genellikle sızıntı problemleri özel kimyasallar ile çözülebilmektedir.

Kombi çok su eksiltiyor

Bunun için öncelikle tesisat üzerinde bulunan su boşaltılır.Daha sonrasında sisteme bu özel kimyasallar yüklenir bu kimyasallar sistem üzerindeki deliklere ulaştıkları zaman hava ile birleşince etki gösterdiğinden dolayı delik etrafına yapışarak deliğin kapanmasını sağlamaktadır. Yani hiçbir yer zarar görmeden kombi tesisatında bulunan su kaçağı problemi giderilmiş olmaktadır. Bundan dolayı kombi su kaçırıyor ise bu uzman firmalardan destek almak çok önemlidir. Çünkü tesisatta bulunan su kaçakları peteklerin ısınmasını engelleyecek olup kombinin yakıtını etkileyecektir. Ayrıca tesisatın su kaçırıyor olması kombinin düzgün çalışmasını engelleyecek olup peteklerin ısınmasını engelleyecektir. Bu gibi tesisat kaçakları günümüzde kullanılan profesyonel cihazlar sayesinde hiçbir yer kırılmadan tespit edildiği için bu çalışmaların yapılması oldukça önemlidir. Günümüzde kullanılan akustik dinleme cihazları sayesinde görünmez olan su tesisatında nerede kaçak olduğu tespit edilebildiği için su kaçağı problemlerinde bu hizmeti veren firmalardan destek almak gerekmektedir.

Kombi su eksiltme nedenleri

Eski tip çalışmalar rasgele ve tahmin üzerine yapıldığı için sağlam yerlerinde kırılma ihtimali olacaktır.Bundan dolayı kombi su kaçağı problemlerinde konusunda uzman olan ve profesyonel kaçak tespiti yapabilen firmalardan destek almak en etkili çözüm yolu olacaktır.Günümüzde yaşanan kombi tesisat su kaçaklarından dolayı kombiler verimli çalışamamaktadır. Yani kombi su eksiltiyor ise hem faturalar şişecek hem de ısınma problemleri cereyan edecektir. Bundan dolayı peçete yardımı ile görünür tesisat kontrol edilmelidir. Eğer ki bu görünür tesisatta kaçak var ise işlem kolaydır. Arızalı parçanın değişmesi sayesinde sorun ortadan kalkacaktır. Fakat arıza görünmeyen tesisatta ise yapılması gereken uzman ekiplerden yardım almak olacaktır. Bu uzman ekipler kullandıkları cihazlar sayesinde kırım yapmadan arıza tespiti yapabilmekte ve arızalı parçanın onarımını kolay bir şekilde yapabilmektedirler.Yani kısaca kombinin su eksiltme nedenleri sadece ve sadece tesisatta bulunan kaçaktan ötürüdür.

Firmamız bu gibi sorunları dakikalar içerisinde çok uygun ücretlerle çözebilmektedir.

Su eksilten kombi markaları ve çözümleri
Kombi su eksiltiyor demirdöküm
Baymak kombi su eksiltiyor
Vaillant kombi su eksiltiyor
Ferroli kombi su eksiltiyor
Buderus kombi su eksiltiyor
Bosch kombi su eksiltiyor
Alarko kombi su eksiltiyor
Protherm kombi su eksiltiyor
Ariston kombi su eksiltiyor
Buderus kombi sürekli su eksiltiyor
Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara