WhatsappWhatsapp Kombi Su Basıncı Düşüyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Su Basıncı Düşüyor

Kombi su basıncı düşüyor ise kombi tesisatının herhangi bir bölgesine su kaçağı problemi var demektir. Kombilerin su kaybı yaşaması kombi peteklerinin verimlilik problemi yaşamasına neden olur. Yani kombinin suyu yeteri kadar yok ise kombi petekleri net bir ısınma göstermez. Kombi peteklerinin düzensiz ısınması kombinin ayarsız çalışmasına yani aşırı yakıt harcamasına neden olur. Bu da dolayısı ile gelen kombi faturalarının sinir bozucu bir hal almasına neden olur. Bundan dolayı oluşabilecek olan su kaçakları tespit edilmeli ve su kaçaklarının onarımı yapılmalıdır.Yani kombi su basıncı düşüyor tesisatın herhangi bir bölgesinde su kaçağı problemi olduğunu göstermektedir. Yapılması gereken görünür ve görünmez tesisatın herhangi bir bölgesinde su kaçağı olup olmadığını tespit etmektir. Gözle görülür tesisat herkes tarafından kaçak tespitinden geçirilebilir. Fakat gözle görülemeyen kombi tesisatları sadece cihazlarla kaçak tespiti yapabileceği için uzman ekiplerden yardım almak gerekecektir.

Kombi Su Basıncı Neden Düşüyor

Kombi tesisatındaki su basıncı kendiliğinden düşüyor, kuru bir bez ile tesisatın gözle görülür kısımlarında herhangi bir ıslaklık olup olmadığı tespit edilmelidir. Yapılacak olan bu basit kontroller ile belkide su kaçağı bulunacaktır. Yani yapılacak olan basit bir işlem kombi peteklerinin daha  sağlıklı ısınmasına  ayrıca kombi faturalarının gereksiz yere yüksek gelmemesine etki edecek faktörlerden olacaktır. Bundan dolayı sürekli olarak kombi üzerinde bulunan su basınç saati kontrol edilmelidir. Yapılacak olan gözle görülür tesisat üzerindeki su kaçağı tespiti işlemleri herhangi bir su kaçağının olmadığını gösterecek olur ise gözle görülmeyen su tesisatında kaçak var demektir. Böyle bir durumda bireysel olarak yapılacak bir şey yoktur. Yapılması gereken sektörde uzman kişilerden yardım almak olacaktır. Günümüzde sektörde uzman kişiler özel cihazlar kullanarak kombi tesisatını hiçbir zarar vermeden kombi su kaçakları tespit edebilmektedirler. Bu tespit çalışmalarında kullanılan özel akustik ses dinleyici cihazlar sayesinde hiçbiryer kırılmadan su kaçağının nerede olduğu tespit edilebilmektedir. Yapılan su kaçağı tespiti işleminden sonra yapılması gereken su kaçağına neden olan arızanın parça değişimi gerekip gerekmediği tespit edilmelidir. Çünkü bazı durumlarda hiçbiryer kırılmadan arızalar giderilebilmektedir. Bundan dolayı yapılacak arıza tespiti çok önemli bir işlemdir.

Kombi Su Basıncı Devamlı Düşüyor

Tespit ve onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra kombi petekleri eskisi gibi verimli çalışabilecek ayrıca kombilerde düzenli yakıt tüketimi sağlayacaklardır. Bu sayede gereksiz yakıt israfı ortadan kalkacak yani gereksiz yere yüksek faturalar gelmeyecektir.Bundan dolayı böyle su kaçağı problemlerinde ilk yapılması gereken görünür su tesisatında herhangi bir su kaçağı olup olmadığının tespit edilmesidir. Yapılan tespitte su kaçağı tespit edilemez ise görünmez su tesisatında su kaçağı olacağından dolayı yapılması gereken uzman bir ekipten yardım almaktır. Çünkü tesisat üzerindeki su kaçakları hem ısınmayı engelleyecek hemde gereksiz yakıt israfına neden olacaktır. Bundan dolayı en ufak su kaçaklarında mutlaka onarım çalışması yapılmalıdır.Kısaca özetlemek gerekirse yoğuşmalı kombi su basıncı düşüyor şikayetlerinin temel sebebi kombi tesisatının herhangi bölgesinde su kaçağı problemi olmasıdır. Bu su kaçağı problemleri hafife alınmaması gereken problemlerdir. Çünkü tesisatın herhangi bir yerinde oluşabilecek su kaçağı kombi peteklerinin ısınması engelleyecek ayrıca  kombilerin düzensiz çalışmadan dolayı aşırı yakıt yakmasına neden olacaktır. Bundan dolayı basınç düşmesinden dolayı fark edilen su kaçaklarının hiç vakit kaybedilmeden tespit onarım çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan bu çalışmalar sonrasında kombi ve kombi petekleri eskisi gibi verimli çalışacak ayrıca gereksiz kombi faturalarının gelmesi önlenecektir. Bundan dolayı kaçak tespit ve onarım çalışmaları çok önemli çalışmalardır.

Markalar ve Hizmetlerimiz

Buderus kombi su basıncı düşüyor
Vaillant kombi su basıncı düşüyor
Baymak kombi su basıncı düşüyor
Bosch kombi su basıncı düşüyor
Viessmann kombi su basıncı düşüyor
Airfel kombi su basıncı düşüyor
Protherm kombi su basıncı düşüyor
Demirdöküm kombi su basıncı düşüyor
Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara