WhatsappWhatsapp Kombi Petekleri Isıtmıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Petekleri Isıtmıyor kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kombi petekleri ısıtmıyor, kombi petek ısınmıyor, kalorifer petekleri ısıtmıyor, demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor, eca kombi petekleri ısıtmıyor, baymak kombi petekleri ısıtmıyor, vaillant kombi petekleri ısıtmıyor, ferroli kombi petekleri ısıtmıyor, ariston kombi petekleri ısıtmıyor, alarko kombi petekleri ısıtmıyor, kombi bazı petekleri ısıtmıyor, beko kombi petekleri ısıtmıyor, kombi petekleri yarısı ısınmıyor, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Petekleri Isıtmıyor

Günümüzün en çok kullanılan ısıtma şekli olan kombi ile ısınıyor ve kombi petekleri ısıtmıyor gibi bir sıkıntınız var ise bazı kontrolleri yapmanız gerekmektedir. Yapılacak olan kontrollerde arızanın tespiti yapılacak hem de kombinin petekleri daha iyi sağlanacaktır. Ufak tipte olan çalışmalar yani basit çalışmalar evde kendi kendinize yapabileceğiniz çalışmalardır. Bunun için öncelikle ısınmayan peteklerin içerisinde hava olup olmadığını bakmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise hava yapmış petekler istenildiği kadar ısınmaz ve de kombinin aşırı güç harcayarak daha fazla yakıt yakmasına neden olur. Ayrıca sistemin su basıncının azalması veya kombi tesisatında ya da petek içlerinde kireçlenme olması da kombi peteklerinin ısınmamasına neden olmaktadır. Ayrıca senede bir defa kombi petekleri uzman ekipler tarafından özel kimyasallar kullanılarak mutlaka temizlenmelidir. Bu çalışmaların tamamı yapıldığında kombi petekleri ısıtmıyor diye bir derdiniz kalmayacaktır.

Kombi Petekleri Isıtmıyor-1

Kombi petekleri ısıtmıyor ise bunun birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları kombi tesisatının suyunun eksilmiş olması, kombi su basıncının düşmüş olması, kombi peteklerinin hava yapmış olması, kombi tesisatında kaçak olması veya peteklerin kireç ve balçıklaşma problemleri yaşaması olabilir. Kombi petekleri hava yapmış ise yapılması gereken purjör anahtarı kullanılarak purjör vanası açılmalı ve petekten su gelene kadar beklenmelidir. Petekten su gelince vana tekrar kapatılmalıdır. Eğer ki kombi petekleri ısıtmıyor sikayetinin sebebi bu ise sorun çözülmüş olacaktır. Kombi üzerinde bulunan su basınç saati sürekli olarak kontrol edilmelidir. Su basıncının düşük olması kombi peteklerinin ısınmasını engelleyecektir. Böyle bir durumda kombi su giriş vanasının açılması ve su basıncı yükselene kadar su yüklemesi yapılması gerekmektedir. Su basıncı istenen seviyeye geldiği zaman kombi petekleri ısınacak ve sorun ortadan kalkacaktır. Bu işlemler herkesin yapabileceği işlemlerdir.

Kombi Petekleri Isıtmıyor-2

Ama tesisatta su kaçağı var ise yapılması gereken uzman ekiplerden yardım almak olmalıdır. Uzman ekipler kırmadan su kaçağı tespiti yaptıkları için hiçbir yer zarar görmeden bu arıza giderilebilmektedir. Bundan dolayı arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman kişilerden destek almak gerekmektedir. Ayrıca petek içlerinin kireçlenme problemi yaşaması da kombi petekleri ısınmıyor şikayetlerinin oluşması için bir nedendir. Bundan dolayı senede bir defa uzman kişilere petekleri temizlemek gerekmektedir. Bu temizleme işlemi özel kimyasallar ile yapılmalı ve bu işlem yapılmadan sistemin suyu boşaltılması gerekmektedir. Ayrıca temizleme işlemi yapıldıktan sonra basınç arttırılarak pisliklerin dışarı atılması gerekmektedir. Çünkü yapılan temizlik çalışmalarından çıkan kireç gibi pislikler sistem dışına atılmaz ise tekrardan kalorifer peteklerine gelecek ve de peteklerin ısınmasını tekrardan engelleyecektir. Bundan dolayı yapılan kombi petek temizleme çalışmalarında mutlaka sistem basıncını yükselterek pisliklerin dışarı atılması gerekmektedir.

Kombi Petekleri Isıtmıyor-3

Kısaca özetlemek gerekirse kombi petekleri ısıtmıyor gibi şikayetlerde öncelikle yapılması gereken tek başınıza yapabileceğiniz çalışmaları yapmaktır. Birçoğu çok basit olan bu çalışmalar kombi peteklerinin ısınması sağlayacağından dolayı oluşan bu arızadan kendi kendinize kurtulabilirsiniz. Ama yapılan çalışmalar sonuç vermez ise mutlaka konusunda uzman kişilerden profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bu sayede ısınma problemlerinden çok kısa bir sure içerisinde kurtulma şansınız olacaktır. Ayrıca uzman firmalar tespit ve onarım çalışmaları esnasında hiçbir yeri kırmadığı için bu çalışmalar esnasında hiçbir yer zarar görmemektedir. Bundan dolayı böyle sorunların yaşanması sırasında konusunda uzman kişilerden destek almak en akılcı çözüm olacaktır. Bu şekilde çalışma yapan firmaların her zaman için daha etkili çalışmalar yaptıklarını da düşünürsek evde giderilemeyen arızalar durumunda mutlaka profesyonel olan bu firmalardan yardım almak gerekmektedir.

Kombi Petekleri Isıtmıyor-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara