WhatsappWhatsapp Kombi Kalorifer Temizleme

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Kalorifer Temizleme kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kombi radyatör temizleme, kombi radyatör temizleme makinası, kombi radyatör temizleme sıvısı, kombi petek temizleme cihazı, kombi petek temizleme fiyatları, kombi petek temizleme fiyat, kombi petek temizleme sıvısı fiyatları, kombi petek temizleme ilacı, kombi petek temizleme nasıl yapılır, kombi petek temizleme ücreti, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Kalorifer Temizleme

Mesken içlerinde ısınma ihtiyacını karşılamak için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Özellikle son dönemde enerji kaynaklarının değişmesi ile beraber doğalgaz ve kömür oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kömürün çevreye verdiği zarardan dolayı da doğalgaz büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Kombi adı verilen cihazlar sayesinde hem evler, hem de işyerleri ısıtılmakta ve bunun sonucunda da sağlıklı ve sıcak ortamlar ortaya çıkmaktadır. Kış ayları öncesinde ve soğuklar başlamadan kombi kalorifer temizleme işlemlerinin kesinlikle yapılması gerekmektedir. Kış ayı içerisinde olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için bu yöntemin en az 2 yılda bir defa tekrar edilmesi lazımdır. Çünkü kombiler ve kalorifer petekleri, kirlenmeye oldukça meyilli olan yapılardır. Özellikle kireçli şehir suları yüzünde, kombi kalorifer sistemleri zaman zaman bozulmaya başlamakta ve bunun sonucunda da ısınma sorunları ortaya çıkmaktadır.

Kombi Kalorifer Temizleme-1

Kombi kalorifer temizleme yöntemleri, insan sağlığı açısından oldukça gerekli bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kombi kalorifer sistemlerinin temizlenmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden birisi de şehir suyunun içerisinde yer alan kireçlerdir. Şebekeden kireçle beraber gelen su, kalorifer peteklerinin içerisine girdiği zaman birikme yapmaya başlamaktadır. Kireç tabakası bundan dolayı, peteğin alt kısmına doğru inmekte ve burada da bir tabaka oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra yine şebeke suyu ile beraber gelen yabancı maddeler de, kombi petek temizliğinin yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Zaman içerisinde bir çamur deryasına dönen bu yabancı maddeler, özellikle kalorifer peteklerinin dip kısmında birikmeye başlamaktadır.Bundan dolayı da bu bölgeye gelen sıcak su, yeterince verimli olamamakta ve meskenin içinin ısınmasına yardım edememektedir.

Kombi Kalorifer Temizleme-2

Bundan dolayı da kombi kalorifer temizleme işlemlerinin yapılması şarttır. Bunun için faaliyet gösteren firmalar meskene geldikleri zaman, birden fazla farklı yöntem ile kombi ve petek temizliğini yapabilmektedir. Bu noktada yurtdışından ithal edilen cihazlar ve kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan ilaç, kalorifer peteğinin içerisine konulmaktadır. Daha sonra kombi çalıştırılmakta ve bu sıvının petek içlerinde gezinmesi sağlanmaktadır. Birkaç saat boyunca sıvının her tarafa ulaşması amaçlanmaktadır. Sıvı, içerisindeki özel madde sayesinde, peteğe yapışan yabancı maddeleri sökerek, temizlemektedir. Böylelikle kombi petek içerisinde sorun oluşturan yabancı maddeler ortadan kalkmaktadır. Hemen sonrasında ise peteklerin içerisinde kalabilecek kırıntı ve artıklara karşılık, peteklere su pompalanmaktadır. Bu su sayesinde de peteklerin temizliği şansa bırakılmamaktadır.

Kombi Kalorifer Temizleme-3

Kombi kalorifer temizleme işlemleri sayesinde, birçok avantaj da elde edilmiş olmaktadır. Bunların başında da ortaya çıkan ısı probleminin çözülmesi gelmektedir. Çünkü temizlenmeyen kombi ve petekler ısınma işinin de sekteye uğramasına sebebiyet vermektedir. Bir peteğin içerisinde ne kadar fazla yabancı madde ve pislik birikirse, peteğin ısınma performansı da o kadar düşmektedir. Bundan dolayı da mesken içerisinde ısınma sorunu ortaya çıkmaktadır. Kombi ve peteğin temizlenmesi ile beraber bu problem de ortadan kalkmaktadır. Kombilerin ve peteklerin temizlenmesinin bir diğer avantajı ise yüksek gelen doğal gaz faturalarının düşmeye başlamasıdır. Çünkü peteğin bir bölümünün ısısını kaybetmeye başlaması ile beraber, insanlar doğal gazın derecesini de yükseltmeye başlamaktadır. Ancak bu çaba hiçbir işe yaramamaktadır. O yüzden hem peteklerin hem de kombilerin bakımının yapılması şarttır. Ayrıca su faturasının yüksek gelmesi de bu temizleme işlemi ile ortadan kalkmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise bu işlemlerin işin ehli insanlar tarafından yapılmasıdır. Bunun için de teknolojiye önem veren firmaların kombi petek temizleme konusunda tercih edilmesi gerekmektedir.

Kombi Kalorifer Temizleme-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara