WhatsappWhatsapp Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir ? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
27Şub 2019
Şub 27, 2019

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir ?

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir?

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir? İki temel klozet tipi vardır. At nalına benzeyen açık ön koltukta genellikle kapak yoktur ve ortak banyolarda sıklıkla kullanılır. Kapalı oval şeklinde olan kapalı ön koltuk genellikle bir kapağa sahiptir.  Sadece evlerin banyolarında kullanılır.  Her ne kadar estetik açıdan klozetlerin dış görünüşlerinden bahsettiysek de aslında önemli olan klozetin dış görünüşünden çok gider borularıdır. Tıkanıklık bazen en baştan yanlış planlama ve inşaat sebebi ile olabildiği gibi kullanım hataları sebebi ile de söz konusu olabilir. 

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir? Sorusunu yanıtlamadan öncelikle klozetin tıkanmaması için nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir göz atalım.

  • Kesinlikle klozet kapaklarınız gün içerisinde kapalı kalsın. Özellikle çocuklar ve ev hayvanları oyuncaklarını klozete atabiliyorlar. 
  • Klozet çöp kutusu değildir. Lütfen ped, çocuk bezi atıkları kesinlikle klozete atmayın. 
  • Banyoda saçlarınız dökülebilir. Gidere süzgeç koyun ve biriken saçları ve kılları çöpe atın. Asla klozete değil.  Zamanla boruya takılıp o bölümde bir tıkanıklığa yol açabilir.

Yeni bir eve taşınacaksanız ya da ev değiştirecekseniz bir tesisatçı getirin ve giderlerinizi kontrol edin. Eski bir gider sonrasında size büyük bir problem çıkarabilir.  Tavsiyelerden sonra size tıkanıklık açma konusunda birkaç ipucu verelim.

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir? Öncelikle evinizde her zaman bir pompa olması iyidir.  Pompa tek başına pek işe yaramaz.  Kimyasallar kullanabilirsiniz.  Sirke, karbonat ve sıcak su üçlüsü de işinize kısa süre için yarayabilir.  Ancak kalıcı çözüm için 7/24 hizmet veren uzmanlara aittir.  Modern robot sistemler ile kısa süre içerisinde konuyu analiz ederek çözüme ulaştırıyorlar. 

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara