WhatsappWhatsapp Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kırmadan su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı bulma cihazı, kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı bulma fiyat, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmekte olduğundan yani herhangi bir nedenden dolayı oluşabilecek su kaçaklarında herhangi bir kirim işlemi yapmaya gerek kalmamaktadır. Tesisatta bulunan su boruları zamanla delinme, çatlama veya yıpranmadan dolayı su kaçağı problemi yaşanabilmektedir. Eski yöntemlerin kullanıldığı teknikler ile su kaçağı problemi çözülecek olur ise tesisatın geçtiği tüm duvarların kırılması gerekmektedir. Yapılacak olan bu işlem kolay bir işlem olmayıp oldukça maliyet gerektiren bir işlemdir. Çünkü duvarların kırılması yani fayansların kırılması ayrıca sağlam olan su tesisatının da sökülmesi gerekecektir. Bundan dolayı su kaçağı problemi yaşanması durumunda kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek almak gerekmektedir. Ayrıca bu yöntem sayesinde su kaçağı problemi sadece birkaç saat içerisinde tespit edilebilecek ve sorun da aynı şekilde birkaç saat içerisinde giderilmektedir. Bundan dolayı bu tür su kaçağı problemi yaşanması durumunda eski yöntemleri değil mutlaka uzman firmalar tarafından kullanılan teknolojik cihazlar ile en yeni yöntemler kullanılmalıdır.Günümüzde teknoloji oldukça gelişmekte ve su kaçağı tespit işlemleri oldukça basit bir duruma gelmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti-1

Bunun nedeni ise su kaçağı problemlerinde tespit ve onarım işleri artık hiçbir yer kırılmadan yapılmaktadır. Bu sayede çalışmalar çok kısa bir sürede bitmekte yani kişiler mağdur olmamaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılırken tamamen teknolojik cihazlar kameralı kılavuz ve termal kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca elektromanyetik dalga duydu cihazlar sayesinde tesisat içerisinde bulunan su kaçakları oldukça kolay tespit edilebilmektedir. Öncelikle yapılması gereken tesisatın nereden geçtiğini öğrenmektir. Bunun içinde yine teknolojik cihazlardan olan su borularının yerini belirleyici cihazlar kullanılmaktadır. Su tesisatının yeri belirlendikten sonra elektromanyetik dalga duyucu cihazlar ile tesisat baştanbaşa taranır ve su kaçaklarının nerede olduğu tespit edilir. Su kaçağının yeri tespit edildikten sonra ya termal kamera ile ya da kameralı kılavuz kullanarak su kaçağı olan yer bilgisayar ekranına aktarılır. Böylece kırmadan su kaçağı tespiti yapılmış olunur. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra yapılması gereken en doğru onarım şeklidir. Su borusunda kırık veya değişmeyi gerektiren bir parça var ise sadece arızanın olduğu yer ufak bir şekilde açılarak bu parçanın değişmesi sağlanır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti-2

Fakat ufak birkaç delikten oluşan arıza ise yapılması gereken boru içerisine delik kapayıcı kimyasallar sıkmak olacaktır. Bu sayede su kaçağı tespiti ve onarımı hiçbir yer kırılmadan yapılmış olacaktır. Bundan dolayı evinizde veya işyerinizde böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda yapmanız gereken ilk iş su kaçağı tespitinde uzman ekipleri haber vermek olmalıdır. Böylece bu tür sıkıntılı durumlardan hiçbir yer kırılmadan yani cebinizden boşuna para çıkmadan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca eski yöntemlerle yapılacak çalışmalar 1 hafta 10 gün kadar sürmekte olduğundan dolayı bu süre zarfında arızanın bulunduğu yer kullanılamayacaktır. Fakat tamamen teknolojik cihazlarla yapılan çalışmalar birkaç saat içerisinde sonuç verdiğinden dolayı su kaçağı tespiti ve onarımı sırasında kesinlik ve mağdur durumda olmayacaksınız. Bundan dolayı bu tür çalışmaları yapmak her zaman için en avantajlı seçimdir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti-3

Kısaca özetlemek gerekirse böyle istenmeyen durumlar ile her zaman karşılaşmak mümkün olduğundan dolayı mutlaka kırmadan su kaçağı tespiti yapabilen firmalardan destek alarak böyle bir süreci en az hasarla ve en kısa sürede atlatmak en iyi çözüm olacaktır. Bundan dolayı böyle durumlarda mutlaka profesyonel bir yardım almak gerekmektedir. Bu çalışmalar sayesinde tek bir fayans bile kırılmayacağından dolayı cebinizden boş yere tek kuruş bile çıkmayacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara