WhatsappWhatsapp Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

kanalizasyon-tikanikligi-acmaEvlerimizin içerisinde tuvalet banyo gibi çeşitli ihtiyaçlarımızı giderebilmemiz için oluşturulmuş tesisatlar bulunmaktadır. Evlerimiz daha inşaat halindeyken zemine döşenen bu tesisatlar, borulardan oluşmaktadır. Evlerimizde temiz su ihtiyacımızı karşılamamamız için oluşturulmuş su tesisatı ve kullandığımız suları ve atıklarımızı evimizin dışına atmamız için oluşturulmuş kanalizasyon tesisatı bulunmaktadır. Bu iki tesisat da çeşitli borulardan oluşmaktadır. Bahsettiğimiz gibi evlerimiz inşaat halindeyken zemine döşenen bu borular tesisat sistemlerini oluşturmaktadırlar. Evimizin içerisinde tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarımızı giderebilmemiz için kurulmuş olan bu tesisatlarda ise bazen sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Kanalizasyon ve su tesisatında ortaya çıkabilecek en büyük sorun ise tıkanıklık sorunudur. Çünkü özellikle kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak bir sorun oldukça bağ ağrıtan boyutlara ulaşabilmektedir. Bu nedenle de bu yazımızda kanalizasyon tıkanıklığı açma konusunda açıklamalar yapacağız.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Oluşur?

kanalizasyon-tikanikligi-acmaEvimizde bulunan kanalizasyon tesisatı kullandığımız suların ve atıklarımızın dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bahsettiğimiz gibi kanalizasyon tesisatı çeşitli borulardan oluşmaktadır. Daha evlerimiz inşa aşamasında iken zemine döşenen ve sonrasında üzeri kapatılan bu borular sayesinde kanalizasyon tesisatı çalışmaktadır. Dolayısıyla zemine döşenen bu borular son derece önemlidir. İlerde bir sorun çıkmaması için kanalizasyon tesisatını oluşturan boruların kaliteli ve son derece dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Eğer kanalizasyon tesisatını oluşturan borular kalitesiz ve dayanıksız olursa işte bu durumda ilerleyen safhalarda tesisat ile ilgili bir sorun yaşanması kaçınılmazdır. Çünkü zemine döşenen tesisat borular zaman içerisinde hem kullanıma bağlı olarak hem de zeminin altında bulunması dolayısıyla yıpranmaktadırlar. Bu nedenle de boruların yıpranmaması ve bu durumun da kanalizasyon tesisatında tıkanıklığa sebebiyet vermemesi için tesisat borularının son derece dayanıklı olması gerekmektedir. Dolayısıyla kanalizasyon tesisatında kullanılan boruların kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü olması tesisat açısından son derece önemlidir.

kanalizasyon-tikanikligi-acmaKanalizasyon tesisatı ve kanalizasyon borularında ortaya çıkacak tıkanıklık sorununun bir diğer sebebi de yanlış ve kötü kullanımdır. Evlerdeki tuvaletlerde kullanılan tuvalet kâğıtlarının tuvalet giderinin içine atılması, tuvalet giderinin içerisine yabancı bir cisim kaçması ve tuvalet çevresinin yeterince iyi temizlenmemesi nedeniyle tuvalet içerisindeki pisliklerin giderin içine kaçması gibi çeşitli kötü kullanımlar nedeniyle de tesisat içerisinde tıkanmalar olabilmektedir. Çünkü böylesi durumlarda kanalizasyon borularında birikmeler ve tıkanmalar olmakta, bu durumda da borunun içerisindeki su akışı engellenmiş olmaktadır. İşte bu durumda da kanalizasyon tıkanıklığı açma konusu gündeme gelmektedir. Kanalizasyon tesisatında tıkanıklık sorunu ile karşılaşmamak için kanalizasyon tesisatının geçtiği yerlerin mümkün olduğunca temiz tutulması gerekmektedir. Ayrıca tuvalet içerisinde kullanılan tuvalet kâğıtlarının giderin içerisine atılmaması gerekmektedir. Yine tuvalet giderinin içerisine yabancı bir cisim kaçmaması için gereken dikkat ve özen gösterilmelidir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

kanalizasyon-tikanikligi-acmaBahsettiğimiz gibi kanalizasyon tıkanıklığının çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu nedenle de kanalizasyon tıkanıklığının giderilebilmesi için öncelikle sorunun nereden kaynaklandığının tespit edilmesi gerekmektedir. Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak tıkanıklık durumunda çoğu kişi bu sorunu kendi başına çözebileceğini düşünmektedir. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı kişilerin kendi başlarına halledebileceği kadar kolay bir iş değildir. İnsanlar genellikle tıkanıklık sorununu kendileri çözmeye çalıştığı için bu aşamada çeşitli geleneksel yöntemlere başvurmaktadırlar. İnsanların kullandıkları bu geleneksel yöntemler, tel ile açma, kimyasal dökerek açma, pompalayarak açma ve hortum ile açma gibi çeşitli yöntemlerdir. Ancak bu geleneksel yöntemler sorunu çözmemektedir. Aksine kişiler tarafından bu geleneksel yöntemlerin kullanılması durumunda kanalizasyon tesisatında daha büyük zararlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de kanalizasyon tıkanıklığı sorunu ile karşılaşılması durumunda kişilerin bu sorunu kendi başlarına halletmeye çalışmamaları gerekmektedir. Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak tıkanıklık sorununda yapılması gereken kanalizasyon tıkanıklığı açma konusunda uzman olan bir firmaya başvurmaktır. Çünkü alanında uzman olan bu firmalardan alınacak profesyonel yardım sayesinde kanalizasyon tıkanıklığı sorununu halletmek son derece kolay bir hale gelecektir.

Kanalizasyon Tıkanıklığını Açmak İçin Uzman Yardımı

kanalizasyon-tikanikligi-acmaKanalizasyon tıkanıklığı sorununu ortadan kaldırmak için başvurulması gereken yöntem bir uzman firmadan yardım alınmasıdır. Çünkü alanında uzman olan ve eğitimli yetişmiş personel ile çalışan bu firmalar sayesinde tıkanıklık gibi oldukça can sıkıcı bir durumda kurtulmak mümkün hale gelecektir. Kanalizasyon tıkanıklığı ve kanalizasyon tesisatının sorunlarının giderilmesi konusunda uzman olan bu firmalar son derece hızlı bir şekilde sizin evinize gelmekte ve kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklığın nereden kaynaklandığının tespitini yapmaktadırlar. Kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklığın tespit edilebilmesi için görüntülü tespit cihazları kullanılmaktadır. Bu sayede evinizin hiçbir yeri zarar görmeden, hiçbir yeri kırılıp dökülmeden son derece kolay bir şekilde tıkanıklığın kaynağı tespit edilmektedir. Dolayısıyla son teknoloji ürünü olan bu cihaz sayesinde önceki zamanlarda evlerin her tarafının kırılıp dökülmesi ve bu yolla tıkanıklığın kaynağının tespit edilmesi gibi bir uygulama da ortadan kalkmış olmaktadır. Uzman firma tarafından kanalizasyon tıkanıklığının kaynağı tespit edildikten sonra ise tıkanıklık sorununun ortadan kaldırılması için gereken işlemlere başlanmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığının kaynağı olan bölgede kullanılacak olan yine son teknoloji ürünü olan basınçlı su sıkma cihazı sayesinde evinizin hiçbir yerine zarar verilmeden tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Basınçlı su püskürtme özelliği bulunan bu cihazda ayrıca görüntüleme teknolojisi de bulunduğu için cihazı kullanan kişi tıkanıklığın sebebi olan noktanın açılıp açılmadığını anında tespit edebilmektedir. Dolayısıyla yine evinizdeki tesisat sisteminin hiçbir yeri açılmadan ve evinizde hiçbir yer kırılıp dökülmeden tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmış olmaktadır. Tabi ki böyle bir çözüm yöntemi de sizin maddi olarak daha fazla zarara uğramanızı da engellemiş olmaktadır. Bu nedenle de tıkanmış kanalizasyon açma ile ilgili olarak yapılması gereken en mantıklı şey bir uzman firmadan yardım istemek olacaktır.

Kanalizasyonun Tekrar Tıkanmaması İçin Neler Yapılmalı?

kanalizasyon-tikanikligi-acmaKanalizasyon tesisatının ve kanalizasyon borularının tıkanması durumunda bir uzman firmadan yardım alınması gerekmektedir. Uzman firmalar tarafından kanalizasyon tıkanıklığının giderilmesinden sonra ise dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bir daha kanalizasyon tesisatında sorun ortaya çıkmaması için tesisatın kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneği kanalizasyon tesisatında tıkanıklık sorununun ortaya çıkmaması için tuvalette kullanılan tuvalet kâğıtlarının giderin içerisine atılmaması gerekmektedir. Yine tuvalet giderinin içerisine herhangi bir yabancı cismin kaçmamasına özen gösterilmelidir. Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık sorununun önüne geçebilmek için tuvalet çevresinin düzenli ve dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede tuvalet çevresinde biriken kirlerin gider içerisine kaçarak borularda tıkanıklık meydana getirmesinin önüne geçilebilecektir. Bahsettiğimiz önlemlerin alınması durumunda kanalizasyon tesisatında oluşabilecek tıkanıklık sorunu büyük ölçüde engellenmiş olacaktır. Ancak tabi ki bu sorunun ortaya çıkmasının tamamen engellenmesi mümkün değildir. Çünkü evlerimizde kullandığımız sular kireçlidir ve bu kireçli sular nedeniyle zaman zaman kanalizasyon borularında kireçlenme olabilmektedir. Borularda oluşan bu kireçlenme ise zamanla sert bir tabaka haline gelip kanalizasyon borularını tıkamaktadır. Bu nedenle de bahsettiğimiz yöntemler uygulansa bile kanalizasyon tesisatında tıkanmalar olabilmektedir. Ancak bu durumda da yapılması gereken şey kanalizasyon açma konusunda uzman olan bir firmadan yardım almaktır. Çünkü ister bahsettiğimiz nedenlerden dolayı ortaya çıkan tıkanıklık sorunu olsun isterse de kireçlenmeye bağlı tıkanıklık sorunu olsun her iki durumda da uzman firmadan alınacak yardım en etkili çözüm olacaktır.

Servis Bölgemiz
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Adalar
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Arnavutköy
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Ataşehir
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Avcılar
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Bağcılar
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Bahçelievler
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Bakırköy
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Başakşehir
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Bayrampaşa
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Beşiktaş
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Beykoz
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Beyoğlu
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Büyükçekmece
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Çatalca
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Çekmeköy
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Esenler
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Esenyurt
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Eyüp
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Fatih
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Gaziosmanpaşa
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Güngören
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Kadıköy
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Kağıthane
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Kartal
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Küçükçekmece
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Maltepe
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Pendik
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Sancaktepe
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Sarıyer
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Silivri
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Sultanbeyli
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Sultangazi
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Şile
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Tuzla
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Ümraniye
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Üsküdar
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Zeytinburnu
Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara