WhatsappWhatsapp Kanal Tıkanıklığı Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kanal Tıkanıklığı Açma

kanal-tikanikligi-acmaÖnceki zamanlarda insanlar tüm ihtiyaçlarını dışarda gidermek zorundaydı. İnsanlar evlerde otursa da tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarını dışarda gidermek zorundaydılar. Çünkü önceki zamanlarda tesisat kavramı günümüzdeki kadar gelişmemişti. Günümüzde ise inşaat teknolojisinin inanılmaz bir hızla gelişmesi sonucu artık tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarımızı evlerimizin içerisinde giderebiliyoruz. Çünkü artık yaşadığımız çağda son derece gelişmiş tesisat sistemleri kullanılmaktadır. Artık inşa ettiğimiz evlerimizde su tesisatları ve kanalizasyon tesisatları bulunmaktadır. Evlerimizdeki su tesisatları evimizin içerisine temiz suyu taşırken, kanalizasyon tesisatı da kirli ve pis suların dışarı atılmasına yaramaktadır. Pis ve atık suların evimizin dışına atılmasına yarayan kanalizasyon tesisatı, kanalizasyon borularından oluşmaktadır. Bu nedenle de kanalizasyon tesisatını oluşturan borularda zaman zaman tıkanmalar olabilmektedir. Bu durumda da robotla kanal tıkanıklığı açma konusu gündeme gelmektedir.

Kanal Tıkanıklığı Neden Oluşur?

  • Evlerimizde kullandığımız tuvaletlerdeki pis suları ve atıkları evimizin dışına aktarmaya yarayan kanalizasyon tesisatında zaman zaman sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık sorununun ilk akla gelen sebebi ev inşaat halindeyken döşenen kanalizasyon borularının kalitesiz ve dayanıksız olmasıdır. Çünkü kalitesiz ve dayanıksız borular zamanla kullanıma bağlı olarak aşınmaktadır. Bu aşınma sonucunda da borularda tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de kanalizasyon tesisatı döşenirken kullanılan boruların kaliteli ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bu sayede ilerde oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık sorununun daha baştan önüne geçilmiş olunacaktır. Dolayısıyla kanalizasyon tesisatı döşenirken kullanılan borular son derece önemlidir. Kanalizasyon tesisatında oluşacak bir tıkanıklık sorununa karşı kanal tıkanıklığı açma için çözüm bulmak gerekmektedir.

 

  • Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak tıkanıklığın bir diğer sebebi ise kanalizasyon borularının içerisine yabancı cisimlerin kaçmasıdır. Örneğin evlerimizde kullandığımız tuvaletlerimizin giderine oyuncak, para, bez gibi maddeler kaçabilmektedir. Bu durumda da giderin bağlantılı olduğu borularda tıkanıklık oluşmakta ve artık oradan su gitmemektedir. Böylesi bir durum da hiçbir insanın istemeyeceği bir durumdur. Çünkü tuvaletin tıkanması son derece can sıkıcı bir durumdur. Böyle bir tıkanıklık sorunu ile karşılaşıldığında ise kanal tıkanıklığı açma konusu konuşulmaya başlanacaktır. Çünkü tuvalet tıkanıklığı durumunda olaya hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.

 

  • Kanalizasyon tesisatını oluşturan kanalizasyon borularında yaşanabilecek tıkanıklığın bir diğer sebebi de tesisatın ve boruların kötü kullanılmasıdır. Örneğin evlerimizdeki tuvaletlerimizde zaman zaman tıkanmalar olabilmektedir. Tuvalette oluşan böylesi bir tıkanıklığın temel sebebi ise tuvalette kullanılan tuvalet kâğıtlarının tuvalet giderinin içerisine atılmasıdır. Çünkü giderin içerisine atılan tuvalet kâğıtları zamanla kayadan daha sert bir maddeye dönüşmekte ve kanalizasyon borusunu tıkamaktadır. Bu nedenle de kanalizasyon tesisatında oluşabilecek tıkanıklığın temel sebebi kanalizasyon borularına atılan tuvalet kâğıtlarıdır. Kanalizasyon tesisatında böyle bir tıkanıklığın yaşanmaması için tuvalette kullanılan tuvalet kâğıtlarının tuvaletin giderine atılmaması gerekmektedir.

 

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

kanal-tikanikligi-acmaKanalizasyon tesisatında oluşacak tıkanıklığın sebeplerini yukarda belirttik. Bahsettiğimiz bu sebeplerden herhangi birisi dolayısıyla kanalizasyon tesisatında tıkanma olmuş olabilir. Bu nedenle de kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklıklarda ilk önce tıkanıklığın sebebinin tespit edilmesi gerekmektedir. Çünkü tıkanıklığın sebebi tespit edilebilirse tıkanıklığın nerede meydana geldiği de anlaşılabilecek ve buna uygun çözümler üretilebilecektir. Kanalizasyon tesisatında oluşacak tıkanıklığın sebebini tespit ettikten sonra ise yapılması gereken şey sorunun ortadan kaldırılması için uygun çözümün bulunmasıdır. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı kişilerin tek başlarına halledebilecekleri bir sorun değildir. Bu konuda tuvalet giderine tel sokulması suretiyle, giderin içerisine çeşitli kimyasallar dökülerek veya da gideri pompalayarak tıkanıklığı açma gibi çeşitli geleneksel yöntemler bulunmaktadır. Ancak bu geleneksel yöntemlerden hiçbirisi kırmadan kanal tıkanıklığı açma konusunda etkili bir çözüm değildir. Hatta bu geleneksel yöntemlerin uygulanması sonucu kanalizasyon tesisatında ve kanalizasyon borularında daha da fazla tahribat yaratılabilmektedir. Örneğin tuvalet giderine çeşitli kimyasalların dökülmesi durumunda gider boruları zarar görebilmekte hatta bazen delinmektedir. Böyle bir durumda da tesisat borularının değişmesi gündeme gelecektir ki bu da oldukça külfetli ve masraflı bir iş olacaktır. Yani kanalizasyon tıkanıklığında kaş yapayım derken göz çıkarma durumu oluşacaktır ki bu da kimsenin hoşuna gitmeyecek bir durumdur. Bu nedenle de kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklık durumunda geleneksel yöntemlerin uygulanmasından kaçınılmalıdır. Böyle bir sorun ortaya çıktığında yapılması gereken cihazla kanal tıkanıklığı açma konusunda uzman olan bir firmadan yardım almaktır. Çünkü uzman firmalardan alacağınız yardım sayesinde kanalizasyon tıkanıklığı gibi bir problemden kısa zamanda kurtulma imkânını elde etmiş olacaksınız.

Kanalizasyon Açmada Uzman Yardımı

kanal-tikanikligi-acmaEvlerimizde bulunan ve kullandığımız suları ve atıkları evimizin dışına atmamıza yarayan kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak tıkanıklık sorununu kendi kendimize çözmemiz mümkün değildir. Bu nedenle de kanalizasyon tıkanıklığında bu konuda uzman olan bir firmadan yardım almak son derece mantıklı olacaktır. Çünkü kanalizasyon tesisatı ve kanal tıkanıklığı açma konusunda uzman olan bu firmalardan alınacak yardım sayesinde tıkanıklık sorunundan hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün olacaktır. Tesisat konusunda uzman olan firmalar eğitimli, kendilerini yetiştirmiş ve son derece tecrübeli personeli ile hizmet vermektedir. Ayrıca alanında uzman olan bu firmalar son derece teknolojik cihazlarla çalışmaktadırlar. Kanalizasyon tıkanıklığı durumunda yardımına başvurduğunuz uzman firma personeli en kısa sürede evinize gelmekte ve ilk iş olarak tıkanıklığın nereden kaynaklandığını tespit etmektedirler. Kanalizasyon tıkanıklığının tespit edilebilmesi için görüntülü tespit cihazları kullanan bu uzman firmalar sayesinde evinizin hiçbir yeri kırılıp dökülmeden tesisatınızdaki tıkanıklığın kaynağı bulunmaktadır. Evinizdeki kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklığın kaynağı tespit edildikten sonra ise yine son teknoloji ürünü olan cihazlar kullanılarak tıkanıklık sorunu giderilmektedir. Uzman firmalar tarafından kullanılan basınçlı su sıkma cihazı sayesinde yine evinizin hiçbir yeri zarar görmeden kanalizasyon tesisatınızdaki tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Kanalizasyon tesisatı ve bu tesisatta ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgili olarak kendisini geliştirmiş ve işini son derece profesyonel bir şekilde yapan bu firmalardan alacağınız yardım sayesinde kanalizasyon tıkanıklığı gibi baş ağrıtacak bir sorundan oldukça kısa sürede ve pratik bir şekilde kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılırken evinizin hiçbir yeri de zarar görmeyecektir.

Kanalizasyon tesisatında ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık sorunu insanın hem kendisinin hem de alt komşusunun hayatını zehir edebileceği için bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi önemlidir. Çünkü kanalizasyon tesisatında ortaya çıkacak tıkanıklık durumunda siz evinizdeki tuvalet kullanamaz hale geleceksiniz. Ayrıca tuvalet giderinde meydana gelecek tıkanıklıkta borularda biriken sular alt komşunuzun tavanından akabilecektir. Bu durumda da hem siz hem de alt komşunuz kanalizasyon tesisatındaki tıkanıklık nedeniyle mağdur olmuş olacaksınız. Bu denli büyük sorunlara yol açabilecek olan kanalizasyon tesisatı tıkanıklığından oldukça hızlı bir şekilde kurtulmak için yapılması gereken tek şey ise bir uzman firmadan yardım almaktır. Çünkü alanında uzman olan bu firmalar tarafından son derece hijyenik, temiz ve oldukça hızlı bir şekilde tıkanıklık sorunu çözülmektedir. Uzman firma tarafından tıkanıklık sorunu ortadan kaldırıldıktan sonra ise yapılması gereken şey kanalizasyon tesisatının daha dikkatli kullanılmasıdır. Örneğin tuvalette kullanılan tuvalet kâğıtlarının tuvaletin giderine atılmaması gerekmektedir. Yine tuvalet giderinin içerisine herhangi bir yabancı madde kaçmamasına özen gösterilmelidir.

Servis Bölgemiz
Kanal Tıkanıklığı Açma Adalar
Kanal Tıkanıklığı Açma Arnavutköy
Kanal Tıkanıklığı Açma Ataşehir
Kanal Tıkanıklığı Açma Avcılar
Kanal Tıkanıklığı Açma Bağcılar
Kanal Tıkanıklığı Açma Bahçelievler
Kanal Tıkanıklığı Açma Bakırköy
Kanal Tıkanıklığı Açma Başakşehir
Kanal Tıkanıklığı Açma Bayrampaşa
Kanal Tıkanıklığı Açma Beşiktaş
Kanal Tıkanıklığı Açma Beykoz
Kanal Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü
Kanal Tıkanıklığı Açma Beyoğlu
Kanal Tıkanıklığı Açma Büyükçekmece
Kanal Tıkanıklığı Açma Çatalca
Kanal Tıkanıklığı Açma Çekmeköy
Kanal Tıkanıklığı Açma Esenler
Kanal Tıkanıklığı Açma Esenyurt
Kanal Tıkanıklığı Açma Eyüp
Kanal Tıkanıklığı Açma Fatih
Kanal Tıkanıklığı Açma Gaziosmanpaşa
Kanal Tıkanıklığı Açma Güngören
Kanal Tıkanıklığı Açma Kadıköy
Kanal Tıkanıklığı Açma Kağıthane
Kanal Tıkanıklığı Açma Kartal
Kanal Tıkanıklığı Açma Küçükçekmece
Kanal Tıkanıklığı Açma Maltepe
Kanal Tıkanıklığı Açma Pendik
Kanal Tıkanıklığı Açma Sancaktepe
Kanal Tıkanıklığı Açma Sarıyer
Kanal Tıkanıklığı Açma Silivri
Kanal Tıkanıklığı Açma Sultanbeyli
Kanal Tıkanıklığı Açma Sultangazi
Kanal Tıkanıklığı Açma Şile
Kanal Tıkanıklığı Açma Tuzla
Kanal Tıkanıklığı Açma Ümraniye
Kanal Tıkanıklığı Açma Üsküdar
Kanal Tıkanıklığı Açma Zeytinburnu
Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara