WhatsappWhatsapp Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma

Günümüzde genellikle eski yapılarda yaşanan su kaçağı problemleri artık kameralı su tesisat kaçağı bulma yöntemleri çözülmektedir. Su kaçağı problemleri genellikle boruların çatlaması delinmesi veya su tesisatının oldukça eskimesinden kaynaklanmaktadır. Su kaçağı problemleri genellikle alt komşunun evinin tavanında oluşan dökülme veya sararma problemleriyle ortaya çıkmaktadır. Hiç istenmeyen bir durum bazen sonradan bazen ise bina tesisatı ilk yapılırken yapılan hatalardan dolayı olmaktadır. Eski zamanlarda kullanılan su kaçağı bulma ve onarma çalışmaları tüm evin resmen bir inşaat alanına dönmesine neden olmaktadır. Fakat günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde su kaçakları tek bir fayans bile kılmadan tespit edilmekte ve onarılmaktadır. Ama bu işlemi herkes yapamamakta sadece konusunda uzman ekipler tarafından yapılabilmektedir.

Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma-1

Günümüzde kullanılan teknolojik aletler sayesinde tesisatlarda oluşan kaçakları artık çok korkulması gereken bir durum değildir. Bunun nedeni tesisatlarda oluşan su kaçakları tespit edilirken tek bir fayans bile kırılmamaktadır. Bu çalışmayı yapan uzman firmalar termal kameralar kullanılarak tesisatlarda oluşan su kaçaklarını tespit edebilmektedirler. Böyle bir arıza ile karşılaşacak olursanız yapmanız gereken konusunda uzman ekipleri evinize çağırmak olacaktır. Konusunda uzman olan ekipler evinize geldiklerinde ilk yapacakları şey yine teknolojik olan aletler ile evin tesisat yerleri tespit edilecektir. Evdeki bulunan tesisat yerleri tespit edildikten sonra termal kamera sayesinde ve dinleme cihazları ile kaçakları tespit edilecektir. Su kaçakları tespit edildikten sonra arızanın boyu belirlenecek yapılacak olan çalışma için gerekli karar verilecektir. Eğer ki sorun parça değişimi gerektiriyor ise sadece hasarlı olan parçanın değişimi yapılacak ve bu sorun ortadan kaldırılacaktır. Ama ufak ve basit su borularındaki birkaç delikten oluşan bir sıkıntı var ise yapılması gereken boru içerisine delik kapatıcı kimyasal sıkmak olacaktır.

Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma-2

Yapılacak olan bu çalışmalar çok kısa süreli olacak ve evinizde herhangi bir zarar vermeyecektir. Bundan dolayı kameralı su tesisatı kaçağı bulma yöntemleri her zaman için en sağlıklı ve en ekonomik çözümlerdir. Bundan dolayı böyle istenmeyen bir durum ile karşı karşıya kalınması durumunda eski yöntemler kullanılmamalıdır. Bunun yerine teknolojik aletler kullanılarak hem eve zarar verilmeyecek hem daha kısa süreli çalışmalar yapılacak hem de bu sorun çok ekonomik bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Bundan dolayı çağın gerektirdiği teknolojiler kullanılarak kamera su tesisatı kaçağı tespit etme çalışmalar yapılmalıdır. Çok teknolojik bir çalışma olduğundan dolayı kişiler bu yöntemin çok pahalı bir yöntem olduğunu düşünmektedirler. Fakat herhangi bir kırma işlemi yapılmayacağından dolayı cebinizden çıkmaması gereken tek bir kuruş bile çıkmayacaktır. Bu sebeple boşuna fayanslar kırılmayacak sağlam olan tesisat boş yere sökülmeyecektir. Ayrıca çok ekonomik olan kameralı su tesisatı kaçağı bulma yöntemleri sayesinde su kaçağı tadilat işi bir gün bile sürmeyecek bende sizi mağdur durumda bırakmayacaktır. Ama eski yöntemleri kullanacak olur iseniz tadilat işi ortalama 1 hafta sürecek ve sizi oldukça mağdur edecektir.

Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma-3

Kısaca özetlemek gerekirse su tesisatlarında yaşanan su kaçağı problemleri kameralı su tesisatı kaçağı bulma yolları kullanılarak tespit edilmeli ve evin tek bir fayansı bile kırılmadan tespit işi tamamlanmalıdır. Arıza tespit edildikten sonra en uygun çalışma planı hazırlanmalı en az hasarla bazen hasarsız olarak bu işlemler tamamlanmalıdır. Bunların tamamını konusunda uzman ekipler yapabildiği için öyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman ilk yapılması gereken uzman ekipler haber vermek olmalıdır. Bu sayede istenmeyen bu gibi durumlardan en kısa zamanda ve en ekonomik biçimde kurtulunacak ve su kaçakları gibi bir derdiniz kalmayacaktır.

Kameralı Su Tesisatı Kaçağı Bulma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara