WhatsappWhatsapp Kameralı su kaçağı bulma | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
28Oca 2019
Oca 28, 2019

Kameralı su kaçağı bulma

Teknolojik gelişmeler her alanda hayatımızı iyileştirmeye ve kolaylaştırmaya devam ediyor.  Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yaşam şartlarımızı gün be gün iyileştiriyor.

Ancak su kaçaklarının önüne geçmek yada en azından önceden tespit etmek mümkün müdür? Özellikle büyük şirketlerin  yılda birkez tesisatlarını kontrol etme zorunluluğunun getirilmesi özellikle suyun en önemli olduğu çağda önem arzediyor. Özellikle dünya için bir damlanın dahi önemli olduğunu düşünürsek.

Su Kaçaklarının Önüne Nasıl Geçeriz?

Öncelikle malzeme seçimlerine dikkat edilmesi gerekiyor.  Pimaş borusunu kaliteli bir malzemeden seçmeniz ileriye yönelik size büyük avantaj sağlar.  Özellikle döşeme yapan kişilerin dikkatli olması ve çatlak boruları fark etmeleri büyük sorunların önüne geçiyor. Kameralı su kaçağı bulma konusunda şuan uzman ekipler var.  Ancak önceden alınanönlemler sizi büyük maddi  kayıplardan kurtarabilir.

Yine borular ile ilgili; kalitesiz malzemeden üretilen pimaşlar boru üstündeki toprağı tartamayarak kırılabilir.

Özellikle Türkiye’de tesisat vb. planlar saklanmadığından, çivi çakmak gibi basit bir işlem bile çok büyük problemlere yl açabiliyor. Tesisatın geçtiği  yer bilinmediğinde çaktığınız bir çivi pimaşın delinmesine yol açabiliyor.

Kameralı su kaçağı bulma ekiplerinin en çok rastladığı problemlerden bir diğeri de conta sorunudur.  Yapılan kontrollerde conta takılmadığından ötürü sızıntılar ile karşılaşılmıştır.

En önemli sıkıntılardan bir diğeri  döşenen künklerdir. Künklerin arasında conta bulunmadığından monte dikkatli şekilde yapılmalıdır.Aralarında açıklık varsa su kaçağı kaçınılmaz olacaktır.

Pimaş borularında meydana gelen tıkanıklıklar kameralı su kaçağı bulma yöntemi ile tespit edilebilmektedir.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara