WhatsappWhatsapp Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kalorifer tesisatı su kaçağı giderici, kalorifer tesisat su kaçağı, kalorifer Tesisatı, kalorifer Tesisatında kaçak var, kırmadan dökmeden kalorifer tesisatı su kaçağı bulma tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kış aylarında ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla kaloriferler kullanılmakta ve kaloriferler zaman zaman tesisat arıza oluşturduğundan dolayı kalorifer tesisatı su kaçağı tespit edilmesi gerekmektedir. Kalorifer tesisatlarında bulunan kaçakları genellikle boruların eskimesi tesisat yetersiz kalması durumunda meydana gelmektedir. Ayrıca bebekler üzerinde bulunan  vanalardan su kaçağı olma ihtimali bulunmaktadır. Bu su kaçaklarının günümüzde modern cihazlar ile tespiti mümkündür. Günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde hiçbir yer kırılmadan kalorifer tesisatındaki su kaçakları dinleme yöntemi ile veya arıza tespit cihazları ile kalorifer tesisatındaki su kaçakları belirlenebilmektedir. Böylece bu tür sıkıntılara hızlı çözümler bulunabilir ve bu sıkıntılar ortadan kaldırılabilir. Akustik dinleme yapılarak su kaçakları tespit edilebildiği için sorun kısa sürede çözülecek kaloriferinizin daha fazla yakıt harcaması engellenecektir. Çünkü peteklerdeki su kaçağı peteklerin ısınması engelleyecek buda kaloriferin daha fazla yakıt harcanmasına sebep olacaktır. Bundan dolayı bu tür sorunların çok çabuk bir şekilde tespit edilerek ortadan kaldırılması gerekmektedir.

kalorifer-tesisati-su-kacagi-1

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Giderici

Kış aylarında ısınmak için kullandığımız kaloriferin petekleri ısınmıyor ise bunun iki nedeni olabilir. Bunlardan bir tanesi peteklerin hava yapmış olması ikincisi ise kalorifer tesisatı su kaçağı giderici bulunmasıdır. Peteklerin hava yapması durumunda purjör anahtarı kullanılarak peteklerin havası boşaltılır peteklerin ısınması sağlanır. Ama peteklerde hava yok ise kalorifer tesisatında su kaçağı var demektir. Kalorifer tesisatı günümüzde kullanılmakta olan teknolojik aletler ile test edilmektedir. Bu test işlemi tamamlandıktan sonra arızanın nerede olduğu belirlenmektedir. Eğer ki arıza büyük bir arıza ise bu arızalı parçanın mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Fakat arıza küçük bir delikten oluşmakta ise ve bu delikten su sızması sonucu kalorifer su kaçağı oluşmuş ise yapılması gereken kalorifer tesisatına özel bir cihaz ile solüsyon sıkılmaktadır.

kalorifer-tesisati-su-kacagi-2

Bu solüsyon tesisat içerisine ilerleyecek ve delik olan bölgeye geldiğinde hava ile temas edecek hava ile temas etmesinden sonra da kristalize olmaya başlayacaktır. Kristalize olduktan sonra borunun delik yerine yapışacak ve adeta o bölgeye kaynatılmış gibi etki gösterecektir. Bu sayede tesisattaki su kaçağı arızası giderilmiş olacak ve petekler daha iyi ısıracaktır. Petekler daha kolay ısınacağından dolayı kalorifer daha az yakıt harcıyor olacak ve size yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Bu solüsyon kullanıldıktan sonra 24 saat beklemesi gerekmektedir. 24 saat sonra çelikleme etkisi gösteren bu solüsyon adeta borunun tek parça imiş gibi çalışmasını sağlayacaktır. Bundan dolayı kalorifer tesisatı su kaçağı problemi yaşandığında mutlaka konusunda uzman olan firmalardan profesyonel destek alınmalıdır. Bu sayede sorun çok kısa bir sürede belirlenecek ve yine çok kısa bir sürede halledilecektir.

kalorifer-tesisati-su-kacagi-3

Kalorifer Tesisat Su Kaçağı

Bundan dolayı hem yakıttan tasarruf etmek hem de daha kolay ısınmak için mutlaka kaloriferin su tesisatında arıza olup olmadığı bilinmelidir. Eğer ki ufakta olsa bir arıza var ise mutlaka sektörde bu işi en iyi yapan firmalardan destek alınarak herhangi bir yer kırılmadan bu arıza giderilmeli ve bu sorun ortadan kaldırılmalıdır.Bu şekilde arızaların son derece modern cihazlar ile tespit edilip onarılması sağlanacak hiçbir yer kırılmadan bu dertten çok kısa bir süre içerisinde kurtulmak mümkün olacaktır. Bundan dolayı böyle bir durum ile karşı karşıya kalacak olursa mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.Kısaca özetlemek gerekirse kalorifer tesisatlarında yaşanan arızalarda mutlaka kalorifer tesisat su kaçağı bulunmalı ve buna kesin çözüm uygulanmalıdır. Günümüzde sektörde lider firmalar bu işi son derece teknolojik aletlerle yapmakta ve bu arızaları hiçbir yeri kırmadan tespit etmekte ve onarımını yapmaktadırlar.

kalorifer-tesisati-su-kacagi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara