WhatsappWhatsapp Kalorifer Temizliği

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kalorifer Temizliği kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kalorifer temizliği fiyat, kalorifer temizliği nasıl yapılır, kalorifer temizliği fiyatları, kalorifer petek temizliği, kalorifer petek temizliği nasıl yapılır, kalorifer temizlik, kalorifer temizleme cihazi, kalorifer peteği temizliği evde nasıl yapılır, evde kalorifer temizliği nasıl yapılır, kalorifer temizleme kimyasalları, merkezi sistem kalorifer temizliği, kalorifer tesisatı temizliği nasıl yapılır, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kalorifer Temizliği

Kalorifer temizliği, kaloriferinizden maksimum verimi almanız için periyodik olarak yaptırmanız gereken bir işlemdir. Kaloriferinizi bir yıl temizletmemiş iseniz ikinci yıl mutlaka temizletmeniz gerekmektedir. Yani iki yılda bir düzenli olarak temizletmeniz gerekmektedir. Kalorifer petekleriniz kanalları suyun akış hızını arttırmaktadır. Ayrıca tıkanıklık olmasını da engellemektedir. Düzenli bir periyotta kalorifer petek temizliği yapılmayan kaloriferlerde su devir daim etmediğinden ötürü borulardaki sular ısınmayabilir ya da su geç ısınabilir. Bu geç ısınmalarda faturalarınızın kabarık gelmesine sebep olacaktır. Kabarık gelen faturalara rağmen yeterince de ısınamamış olacaksınız. Faturalarınızın kabarık gelmemesi için kalorifer temizliğinizi düzenli olarak yaptırmanızda fayda vardır. Kalorifer sisteminin hayatı ne kadar kolaylaştırdığı göz önüne alınır ise kalorifer bakımın ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılır. Bize büyük bir konfor sağlayan kalorifer bakımları tam olarak yapıldığı takdirde bize maksimum faydayı sağlayacaktır. Aksi takdirde cebimize düşman olması içten bile değildir.

kalorifer-temizligi-1

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer peteği temizliği fiyatları için çalışan birçok iyi firmalar vardır. Bu firmalardan biri ile anlaşarak kalorifer temizliğinizi periyodik olarak yaptırıp, kaloriferinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Düzenli olarak yaptırmış olduğunuz kalorifer temizliği sayesinde hem o soğuk günlerde üşümekten kurtulacaksınız hem de gereksiz yere faturalarınız olması gerekenden fazla gelmeyecek ve aile bütçenizi sarsmayacaktır. Temizliği düzenli bir şekilde yapılmayan kaloriferler bir süre sonra su akıtmaya başlayacaktır. Akan suda evinizin parkelerine zarar verecektir. Kabarık gelen faturanıza birde parke masrafı eklendiği zaman bütçeniz ciddi anlamda sarsılacaktır. Tabi parkeleri tekrar yaptırırken çekeceğiniz sıkıntılarda cabası olacaktır. Bu ve bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyor iseniz kalorifer temizliğini aksatmamalısınız. Kaloriferinizin ısınmama sebeplerinden biri de kalorifer peteklerinin içten içe çürümüş olması olabilir. Bu da kaloriferinizin kalitesi ile ilgili bir durumdur. Kaliteli bir kalorifer peteği kolay kolay çürüme yapmaz. Çürüme yapan petekler tesisat içerisinde kirlenmeye sebep olur. Bu da kaloriferin iyi bir şekilde ısıtmasına engel olacak bir durumdur.Kaloriferin ısınmaması sadece kalorifer temizliğine bağlı bir durum değildir. Yani kaloriferiniz ile ilgili bir probleminiz var ise işinin ehli bir ustadan yardım almak size en uygun çözümü sunacaktır. İşinin ehli yani profesyonel ustalar kaloriferin hangi sebepten dolayı ısıtmadığını tespit edip size uygun en iyi çözüm önerilerini sunacaktır.

kalorifer-temizligi-2

Kalorifer Temizliği İstanbul

Kalorifer peteği temizliğinde peteklere tazyikli su verilmesi geçici bir sorun giderme yöntemidir. Sorunları kalıcı bir şekilde çözmek istiyor iseniz profesyonel bir ekipten kimyasallar ve tazyikli su ile temizlemelerini istemelisiniz. Ancak bu şekilde kaloriferinizi iyi bir şekilde temizlemiş olur, kaloriferinizden maksimum verimi alabilirsiniz. Kaloriferinizin zamanında ve doğru bir şekilde temizlenmesi demek enerji tasarrufu sağlayarak yeterli bir şekilde ısınabilmeniz anlamına gelir. Aynı zamanda faturalarınızın da gereksiz bir şekilde kabarık bir hal almasına da engel olabilecek bir durumdur. Kısacası hayatımıza büyük bir kolaylık, büyük bir konfor sağlayan kalorifer kullanımında dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bunların başında kullanacağımız kalorifer peteklerinin kaliteli olmasına dikkat etmememiz gerektiği gelmektedir.

kalorifer-temizligi-3

Çünkü kaliteli olmayan petekler kısa sürede arıza çıkararak yeterli ısıyı almanıza engel olur. Yeterli ısıyı alamadığınız için ısınma problemi yaşarsınız. Kaloriferinizi daha fazla yakmak zorunda kalacağınız için enerjiyi de maalesef boşa harcamış olursunuz. Yani enerjiyi israf etmiş olursunuz. Kullanmış olduğunuz kaloriferin bakımını da iki yılda bir periyodik olarak yaptırmanız gerekmektedir. Bu bakımı yaptırmamanız da benzer sorunlara yol açacaktır. Bunun yanında peteklerden su da akıtabilir. Bu akan sular parkelerinize zarar verebilir. Bu sorunlarla birlikte kabaran faturalarda cabası olur. Bu sorunlarla karşılaşmamak adına kalorifer bakımına gereken önemin gösterilmesi gerekmektedir.

kalorifer-temizligi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara