WhatsappWhatsapp Kalorifer Temizleme

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kalorifer Temizleme kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kalorifer temizleme fiyat, kalorifer temizleme ilacı, kalorifer temizleme makinası, kalorifer temizleme kimyasalı, kalorifer temizleme fiyatları, radyatör temizleme cihazı, kalorifer temizleme firmaları, kalorifer temizliği nasıl yapılır, radyatör temizleme nasıl yapılır, kalorifer petek temizleme nasıl yapılır, kalorifer peteği temizleme ücreti, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kalorifer Temizleme

Günümüzde kullanılan ısınma araçlarından biri olan kaloriferler her dönem kalorifer temizleme çalışmaları yapılmadan kullanıldığı takdirde kalorifer petekleri istenildiği kadar ısınmayabilir. Bundan dolayı her yıl kalorifer ve kalorifer petekleri uzman kişiler tarafından profesyonel bir biçimde temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi kalorifer peteklerinin daha rahat ısınmasını sağlayacağından dolayı kaloriferlerin yakıt tüketimi de oldukça düşecektir. Yani kalorifer temizliği yapmak aynı zamanda yakıt tasarrufu da yapmak anlamına geldiği için kalorifer temizliği çok önemli bir çalışmadır. Kalorifer temizliğini konusunda uzman firmalara yaptırmak her zaman için en etkili çözüm yoludur. Çünkü günümüzde piyasada bulunan sıradan firmalar kalorifer temizliği yaparken özel kimyasallar kullanmak yerine sıradan ürünler kullanarak kısa süreli çözümler sunmaktadır. Ama konusunda son derece profesyonel olan firmalar özel kalorifer borularını temizleme kimyasalları kullanarak kalorifer ve kalorifer petekleri içinde bulunan balçık ve kireçleri dışarı atmakta ve kalorifer peteklerinin daha iyi ısınmasını sağlamaktadırlar. Bundan dolayı kalorifer temizleme istanbul, çalışmalarını mutlaka sıradan ekiplere değil uzman ekiplere yaptırmak gerekmektedir. Çünkü uzman ekiplerin yapacağı çalışmalar her zaman için uzun soluklu başarılar sağlanacaktır.

kalorifer-temizleme-1

Kalorifer Temizleme Firmaları

Konusunda uzman olan kalorifer temizleme firması ekipleri sıradan ekipler gibi gelişi güzel çalışmalar yapmamakta ve kesin sonuç veren çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar tamamen teknolojik cihazlarla yapılmakta olduğundan dolayı temizlik çalışmaları yapılırken aynı zamanda sistem tesisatında kaçak olup olmadığı da tespit edilebilecektir. Kalorifer peteği temizleme yapılırken öncelikle sistem suyu boşaltılır. Sistem suyu boşaltıldıktan sonra sisteme özel kimyasallar verilerek kalorifer ve kalorifer peteklerinde oluşan kireçlenme ve balçıkların çözülmeleri sağlanır. Çünkü bu balçık ve kireçler kalorifer peteklerinin ısınmasını oldukça etkilemekte ve bundan dolayı aşırı yakıt yakılmasına neden olur. Yapılan bu çalışma sonrasında sisteme tekrar su verilmektedir. Sisteme tekrardan su verildikten sonra ise sistemin su basıncı oldukça arttırılarak pis suyun dışarı atılması sağlanmalıdır. Çünkü çözülen kireç ve balçıklar sistem dışına aktarılmaz ise bu kireç ve balçıklar tekrardan sisteme dönecek ve bu çalışmanın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Bundan dolayı dışarı aktarılmayan bu balçık ve kireçler kalorifer peteklerinin ısınmasını engelleyecektir. Bundan dolayı temizleme işleminden sonra su basıncı arttırılmalı ve pisliklerin dışarı atılması ve bu bağlamda en verimli temizleme işlemi yapılmalıdır. Yapılacak olan kalorifer ve kalorifer petekleri temizleme çalışmaları yakıt tasarrufunu da sağlayan en önemli faktörlerdir. Bunun nedeni ise düzenli çalışmayan kalorifer petekleri tam bir ısıtma sağlayamadığından dolayı kaloriferin daha fazla yakıt harcamasına neden olacaktır.

kalorifer-temizleme-2

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Bundan dolayı daha az yakıt harcaması yapmak için düzenli olarak kalorifer ve kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca düzenli olarak temizlenmeyen kalorifer ve kalorifer petekleri birçok arızanın oluşmasına neden olabilir. Her arıza ayrı bir masraf olarak kabul edilirse ısınma probleminin yaşanmasının dışında hiç hesapta olmayan harcamaların ortaya çıkması da söz konusu olabilir.Kalorifer borusu temizleme konusunu özetlemek gerekirse hem az yakıt harcamak hem arıza oluşumunu engellemek hem de daha iyi bir ısınma ortamı oluşturabilmek için mutlaka her sene kalorifer ve kalorifer petekleri temizleme çalışmaları yapılmalıdır.

kalorifer-temizleme-3

Kalorifer temizleme fiyatları genel olarak petek sayısına bağlı olarak değişmektedir. Bu çalışmalar sıradan ustalara yaptırılmamalı yani iş riske atılmamalıdır. Çünkü sıradan ekipler genellikle sıradan ürünler kullanarak temizleme işlemi yapmakta ve de temizleme sırasında pis maddeleri dışarı atmamaktadırlar. Ama uzman ekipler özel kimyasallar kullanarak sistem içerisinde oluşan balçık ve kireçleri tamamen sökmekte ve bundan sonra sistemin su basıncını arttırarak pis maddelerin dışarı atılmasını ve tekrardan sisteme dönmesini engellemektedirler. Böylece tam olarak temizleme işlemi tamamlanmış ve kaliteli bir ısınma ortamı oluşturulmuş olur.

kalorifer-temizleme-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara