WhatsappWhatsapp Kaçak Su Tespiti

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kaçak Su Tespiti kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kaçak su tespiti istanbul, kaçak su bulma aleti, kaçak su bulma dedektörü, su kaçak tespiti yapan firmalar, su kaçak tespiti fiyat, kırmadan kaçak su tespiti, su kaçak tespiti nasıl yapılır, su kaçak tespit ve onarım, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kaçak Su Tespiti

Günümüz teknolojisinde kaçak su tespiti çok kolay yapıldığı için su kaçağı problemleri daha önce olduğu gibi çok can sıkmakta ve de sinir bozucu bir durum olmamaktadır. Bunun nedeni herhangi bir nedenden dolayı su kaçağı problemleri yaşandığı zaman hiçbir yer kırılmadan bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Bunun yapılabilmesi için konusunda uzman kişiler tarafından tamamen teknolojik cihazların kullanılması yani arızaların tespit ve onarım sırasında hiçbir yerin zarar görmeden bu durumun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Eskiden böyle bir sıkıntı olduğunda eve bir tesisatçı getirip ondan yardım alınırdı. Fakat bu tesisatçılar arızanın tam olarak nerede olduğunu bilmedikleri için tahmini çalışma yaparak duvarları kırmaya başlıyorlardı. Yani kırılmaması gereken yerler kırılıyor çok az masrafla işin içinden çıkılabilecekken çok daha fazla masraf çıkıyordu. Bu durum oldukça can sıkmakta olduğundan dolayı kırmadan kaçak su tespiti yapabilen firmalardan destek almak her zaman için daha başarılı bir çalışma ve daha ekonomik çözüm şekli olacaktır. Ayrıca eski tip çalışmalar ortalama 10 gün sürerken kırmadan yapılan çalışmalar sadece birkaç saat içerisinde sonuç vermektedir.

kacak-su-tespiti-1

Kaçak Su Tespiti Anadolu Yakası

Tamamen profesyonel çalışan firmalar kaçak su tespiti İstanbul , yaparken özel elektromanyetik dalga duyu cihazları, özel termal kameralı cihazları, özel tesisat bulucu cihazları ve de özel kameralı kılavuzları kullanmaktadırlar. Konusunda uzman olan bu ekipler her zaman için ilk önce tesisatın geçtiği yeri belirlemektedirler. Bunun için özel tesisat bulucu cihazlar kullanarak evdeki tesisatın nereden geçtiğini tespit ederler. Çünkü rasgele kırma işlemi yapmaları gerekmektedir. Tesisatın yeri belirlendikten sonra özel elektromanyetik dalga duyucu cihazlar kullanılarak su kaçağının yeri tespit edilir. Daha sonrasında su kaçağının tespit edildiği bölgeye kameralı kılavuz gönderilerek arızanın oluştuğu bölge bilgisayar ekranına aktarılır. Ayrıca arzın oluştuğu bölge duvar üzerinde termal kamera ile taranır. Buradan elde edilecek görüntülerde bilgisayar ekranına aktarılır. Daha sonrasında konusunda uzman olan ekipler tarafından bilgisayar ekranı üzerinden nasıl bir onarım yapılacağına dair çalışmalar yapılır. Eğer ki arızanın boyutu parça değişimi gerektirecek kadar büyük bir sorun ise sadece değişecek olan parçanın bulunduğu yer açılır. Gerekli olan yani su kaçağına neden olan parça değişimi yapılarak en az hasarla kaçak su tespiti ve de arızanın onarımı gerçekleştirilmiş olur.

kacak-su-tespiti-2

Kaçak Su Tespiti Anadolu Yakası

Bu çalışma sayesinde bu tür arızalardan sadece birkaç saat içerisinde kurtulabilir ve de bu can sıkıcı ortam artık yok olabilir. Bundan dolayı herhangi bir nedenden dolayı böyle bir su kaçağı yaşanacak olursa yapmanız gereken kırmadan su kaçakları bulabilen ayrıca onarımını yapabilen profesyonel ekiplerden yardım almak gerekmektedir. Eski tip çalışmalar kırılmaması gereken yerlerinde kırılmasına neden olduğu için bu işlem çok uzun sürmekte ayrıca çok fazla masraf açmaktadır. Bundan dolayı eski tip çalışmalar yapmak her zaman için pahalı uzun süren çalışmalar yapmak anlamına gelmektedir.

kacak-su-tespiti-3

Kısaca özetlemek gerekirse profesyonel cihazlar ile bilgisayarlı kaçak su tespiti yapabilen firmalar her zaman için daha etkili ve daha ekonomik çözümler sunmaktadır. Bundan dolayı tesisatın herhangi bir yerinde ve de herhangi bir nedenden dolayı su kaçağı problemi yaşanması durumunda mutlaka bu işleri kırmadan yapabilen profesyonel kişilerden destek alınmalıdır. Ayrıca birkaç saat içerisinde hiçbir yer kırılmadan bu sorun ortadan kaldırılabileceği için eski tip çalışmalarla evi 1 hafta 10 gün kadar inşaat ortamına çevirmek hiç de iyi bir fikir değildir. Yani uzman ekipler ile görüşerek sadece birkaç saat içerisinde bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün olduğundan dolayı tercihiniz bu yönde olmalıdır.

kacak-su-tespiti-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara