WhatsappWhatsapp Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; gider tıkanıklığı nasıl açılır, gider tıkanıklığı, kırmadan gider açma, kırmadan dökmeden gider tıkanıklığı açma tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Gider tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabından önce gider neden tıkanır önce onu bilmek gerekmektedir. Giderlerin tıkanmasının farklı sebepleri olabilmektedir. Gider tıkanması bazen kullanımdan kaynaklı bazen de tesisat işleri yapılır iken kalan moloz ve beton artıkları nedeni ile tıkanmaktadır. Özellikle tuvalet giderleri atılan yabancı maddeler nedeni ile S boruları tıkanmaktadır. Gider tıkanıklığını açmak için çağrılan mahalle tesisatçıları sorunu direk tespit edemedikleri için maalesef kırım işlemi yapmak zorunda kalıyorlar. Ancak bu yöntem çok maliyetli bir yöntemdir. Çünkü sadece sorun olduğu zannedilen yerin kırılması ile bitmiyor. Sorun olduğu düşünülen yerin etrafı da kırılıyor. Etrafındaki seramikler, parkeler derken masraf oldukça artıyor. Tahmini yapılan kırımlar her zaman da sorunu gidermeye maalesef ki yetmiyor. Yeni yerlerin kırımı da gerekebiliyor. Ancak bu yöntemler neyse ki geride kaldı. Artık gelişen teknoloji ile birlikte modern, özel kamera sistemli cihazlar vardır. Bu özel cihazlar sayesinde sorunun nerede olduğu net bir şekilde tespit edilip tamir işlemi gerçekleştiriliyor.

gider-tikanikligi-nasil-acilir-1

Gider Tıkanıklığı Açma Firması

Gider tıkanıklığı açılır iken kullanılan özel kamera sistemli robotları inceleyecek olursak; tıkalı bölgeye gönderilen özel kameralı robotlar tıkalı olan bölgeyi önce tespit etme ve boru içinde ilerler iken karşılaştığı yabancı cisimleri parçalama özelliğine sahiptir. Gider tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun ilk aşama bu parçalama işlemidir. Bu parçalama işlemi hiçbir şekilde borulara en ufak bir zarar vermemektedir. Yabancı cisimlerin parçalanması işleminden sonra yapılacak olan ikinci işlem borulara yüksek basınçlı su verebilen cihazları kullanmak. Bu ikinci işlemden sonra genellikle gider tıkanıklığı açılmış olur. Ancak hala tıkalı gider açılmamış ise kimyasallar kullanılmaya başlanır. Kullanılan kimyasallar sayesinde giderlerin tıkanma sorunları çözülebilmektedir. Lavabo giderlerini temizlemek için ise kullanılacak bir diğer yöntem daha doğrusu yardımcı olarak kullanılan yöntem de zincir yöntemidir.

gider-tikanikligi-nasil-acilir-2

Diğer gider problemlerini çözmek için kullanılan robotlar kendi çapları kadar bir açma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ancak zincir yöntemi ile boruların tamamını açabilmek mümkün bir hale gelmektedir. Zincir yönteminde zincir borunun içinde daire biçiminde dönerek boru içerisinde oluşan yabancı cisimleri ve yağ atıklarını kökten temizlemenizi sağlar. Zincir yöntemini kullanmadan tam anlamı ile bir temizleme söz konusu olmaz. Temizlettiğinizi zannettiğiniz borular çok kısa bir süre içinde tekrar tıkanabilir. Bu problemi tekrar yaşamak istemiyor iseniz zincir yöntemini de kullanmanız gerekmektedir. Tabi ki bu yöntemler ile gider tıkanıklığına çözüm bulmak için profesyonel bir ekipten yardım almanız gerekmektedir.

gider-tikanikligi-nasil-acilir-3

Gider Tıkanıklığı Açma Ücreti

Gider tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilecek pratik cevaplardan biride her evde bulunan basit maddeler ve sıcak su kullanımı ile yapılabilecek basit yöntemlerdir. Örneğin sirke ve karbonat sıcak su ile birlikte çok iyi bir gider açıcı olmaktadır. Kullanımı şu şekildedir;  1 bardak karbonat ile ½ bardak sirkeyi birlikte açmak istediğiniz giderin ağız kısmına dökünüz. Üstünden de önceden kaynatılmış yaklaşık 2 litre suyu dökünüz. Eğer büyük bir problem yok ise gideriniz ile ilgili gider açma işleminiz başarı ile sonuçlanacaktır. Bu yöntemin haricinde basit bir yöntem daha bulunmaktadır. Marketlerde satılan lavabo açıcı özelliği olan ürünlerden 1 paket temin ediniz. Yine karbonat sirke karışımında olduğu gibi giderlerin ağız kısmına paketi boşaltınız. Önceden kaynatmış olduğunuz 2 litre suyu giderin ağzına dökünüz. Ardından çeşmeyi basıncı yüksek olacak şekilde açınız ve 3-4 dakika akıtınız. Sonrasında giderinizin açıldığını göreceksiniz. Bu basit yöntemler sayesinde gidelerinizi kolay bir şekilde açabilir ve uzun bir süre giderlerinizde tıkanıklık yaşamazsınız.

gider-tikanikligi-nasil-acilir-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara