WhatsappWhatsapp Gider Borusu Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Gider Borusu Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; gider borusu açma makinası, gider borusu açma, lavabo gider borusu açma, tıkalı gider borusu açma tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Gider Borusu Açma

Gider borusu açma işlemi evde bulunan bazı ürünlerle ya da marketlerden temin edilen bazı açıcılarla açılabilecek basit durumlar olabilmekle beraber bazen de uzman ekiplerden yardım almanın gerekeceği zorlu durumlarda olabilmektedir. Gider borusunu açmak için her evde bulunan bazı basit ürünlerle gider borusunu açmak mümkün olabilir. Örneğin her evde karbonat ta bulunur sirkede. Bu iki madde sayesinde gider borunuzdaki tıkanıklık problemini ortadan kaldırmanız mümkün olur. Önce 2 litre kadar suyu kaynatıp hazır hale getirmelisiniz. Daha sonra bir bardak karbonat ile yarım bardak sirkeyi gider borusunun ağız kısmına gelecek şekilde dökmeniz gerekir. Üstünden de önceden kaynatmış olduğunuz 2 litre suyun tamamını dökünüz. Lavabonuzda çok büyük bir tıkanıklık sorunu yok ise gider borunuzu açmış olursunuz. Bunun dışında pratik bir diğer çözüm de marketlerden temin edilebilecek lavabo açları kullanmaktır. Bu lavabo açlar ile de giderlerinizi açabilmeniz mümkündür. Yapılışı da şu şekildedir; lavabo açıcı özelliği olan ürünün bir paketinin tamamını ( kutuda genellikle 2 paket bulunur. 1 paketi muhtemelen işinizi görecektir. ) giderin ağzına gelecek şekilde boşaltınız. Ardından da daha önceden kaynatmış olduğunuz 2 litre suyu dökünüz. Kaynak suyu döktükten sonra lavabodaki tüm su gittikten sonra da çeşmeyi açıp 3-4 dk. su akıtınız. Eğer hala tam olarak açılmadı ise kutudaki diğer paketi kullanarak aynı işlemi tekrarlayınız. Her iki paketi kullandığınız halde hala lavabonuz açılmadı ise uzman bir ekipten yardım almanız gerekmektedir.

gider-borusu-acma-1

Gider Borusu Tıkanıklığı Açma

Gider borusu tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirmek için uzman ekiplerin gelişen teknoloji ile birlikte son sistem araçlara sahip olmaktadırlar. Bu son sistem araçlar özel kamera sistemli robotlardır. Bu robotlar sayesinde giderlerinizdeki tıkanma problemi kolaylıkla ve güvenli bir biçimde çözülmektedir. Bu kameralı robotlar borularınıza kesinlikle zarar vermemektedir. Bu kameralı robotlar tıkanmış olan gider borusunun içine gönderilir. İçinde ilerlemiş olduğu borunun tıkalı olan bölgelerini tespit eder ve karşılaşmış olduğu yabancı cisimleri parçalar. Bu tıkalı boruyu açmak için atılacak ilk adımdır. İkinci adım ise boruların içine basıncı yüksek su verebilecek cihazları kullanarak boruların yüksek basınçlı su ile temizlenmesini sağlamaktır. Bu iki adımı gerçekleştirdikten sonra da hala tıkanıklık problemi çözülemedi ise yapılacak olan işlem kimyasallardan faydalanarak boruları açmaktır. Bunların yanında kullanılacak bir yöntem daha vardır. Adı da zincir yöntemidir.

gider-borusu-acma-2

Tıkanan Gider Borusunu Açma

Özel kameralı robotlar tıkalı borularda ancak kendi çapları kadar bir açma yapabilmektedir. Gider borusuna gönderilen zincir boru içinde bulunan tüm yağ ve yabancı cisimleri tam anlamı ile parçalama özelliğine sahiptir. Tıkanan gider borusunu açmak için en uzun vadeli çözüm bu yöntemdir denebilir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için tabii uzman bir ekipten yardım almak esastır. Uzman bir ekipten yardım alarak gider borusu tıkanıklığı sorununuza uzun vadeli bir çözüm getirmiş olursunuz. Kökten çözüm diyemiyoruz. Çünkü borular kullandıkça yine tıkanabilir.

gider-borusu-acma-3

Kullanım hatalarından dolayı tıkanacağı gibi bazı tesisatlarda bir gideri birden fazla kişinin evinin tesisatı ile ortak kullandırılan durumlar olmaktadır. Bu gibi durumlarda giderlerde tekrarlayan tıkanma sorunları söz konusu olabilir. Kullanımdan kaynaklanabilecek durumlara dikkat edilirse şayet tıkanma problemlerini görme sıklığı azalacaktır. Örneğin yabancı cisimleri mümkün olduğunca gider borusuna göndermemeye çalışmak sorun yaşama ihtimalinizi düşürecektir. Bunun yanında evde yapılabilecek olan yöntemleri gider borusu tıkanmasa bile birkaç ayda bir yaparak gider borularını daha uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. Gider açma sorunu ile karşılaşma ihtimalinizi de düşürmüş olacaksınız.

gider-borusu-acma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara