WhatsappWhatsapp Evdeki Su Tesisatı Sızıntısı Nasıl Önlenir

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Evdeki Su Tesisatı Sızıntısı Nasıl Önlenir?

İnsanların şehirlerde yaşaması ile beraber konut ihtiyacı da günden güne artmaya başlamaktadır. Bu noktada birçok insan apartman dairelerinde hayatlarını geçirmektedir. Bunun için de inşa edilen evler tercih edilmektedir. Mesken içlerinde bazı durumlarda ortaya çıkan problemler, gündelik yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Bu problemlerin başında da su sızıntısı gelmektedir. Oldukça can sıkıcı bir problem olan su sızıntısının ortaya çıkmasında birçok farklı neden mevcuttur. Bu nedenlerin başında da kullanılan boruların kalitesi gelmektedir. Binalar inşa edilirken genellikle iki tip boru kullanılmaktadır. Bu borulardan birisi metalden üretilmiştir ve zamanla çürüme gibi problemler ile karşı karşıya kalmaktadır. Çürüyen boru aynı zamanda paslanmaktadır. Bu da su tesisatında sızıntının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden özellikle inşaat aşamasında kaliteli borunun tercih edilmesi gerekmektedir. Diğer tip borular ilse plastikten üretilmiştir ve bunlar da zaman zaman kullanıma bağlı olarak kırılmaktadır. Evdeki su tesisatı sızıntısı nasıl önlenir sorusu oldukça önemli bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

evdeki-su-tesisati-sizintisi-nasil-onlenir-1

Su tesisatı içerisinde bir sızıntının önlenebilmesi için öncelikle kaliteli ve ömür boyu kullanılacak olan su boruları tercih edilmelidir. Bu borular seçilirken, kesinlikle dayanıklı malzemeden üretilmiş olanlar tercih sebebi olmalıdır. Burada görev inşaat firmalarına düşmektedir. Uzmanların görüşü ise inşaat sırasında plastik boru kullanılması yönündedir. Çünkü bu boruların paslanma ya da çürüme gibi durumlar ile karşılaşmadığı bilinmektedir. Evdeki su tesisatı sızıntısı nasıl önlenir sorusu çerçevesinde evde yaşayan insanlara da görev düşmektedir. Çünkü su sızıntısının sebeplerinden birisi de evde yaşayanların su gideri borularına attıkları yabancı maddelerdir. Bundan dolayı da bilinçli bir kullanımın olması gerekmektedir.

evdeki-su-tesisati-sizintisi-nasil-onlenir-2

Su sızıntısını önlemek için asıl yardım uzman bir tesisat firmasından istenmelidir. Çünkü su sızıntısı gerçekten de şakaya gelmeyen ve hayatı adeta kabusa çeviren bir problemdir. Su sızıntısını önlemek için birçok firma profesyonel bir şekle faaliyet göstermektedir. Ayrıca bu firmalar son sistem teknolojik ürünler kullanarak su sızıntısının yerini tespit etmekte ve problemi tamamen ortadan kaldırmaktadırlar. Bu anlamda yapılması gereken ilk şey sızıntının olduğu yeri tespit etmektir. Evdeki su tesisatı sızıntısı nasıl önlenir sorusuna cevap olarak dinleme usulü sızıntının yeri çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Bunun için akustik ses cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz her türlü sese karşı duyarlı bir yapıda tasarlanmıştır.

evdeki-su-tesisati-sizintisi-nasil-onlenir-3

Görevli personel bu cihazı kullanarak, sızıntının olabileceği yerler üzerinde hassas bir dinleme işlemi gerçekleştirir. Sesin değiştiği yer ise cihaz tarafından anında bildirilmektedir. Böylelikle sızıntının olduğu yer sıfır hata payı ile tespit edilmektedir. Bir diğer yöntem ise kameralı sistemdir. Bunun için tasarlanmış olan özel bir cihaz, su borularının içerisine sarkıtılmaktadır. Kabloları sayesinde boru içine giren cihaz, ucunda yer alan kamera ile görüntü almaktadır. Bu görüntüleri de anında bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Görüntüleri inceleyen uzman personel ise sızıntının olduğu yeri çok kısa bir zaman diliminde tespit edebilmektedir.Evdeki su tesisatı sızıntısı nasıl önlenir sualine bu şekilde cevap verilmektedir. Bundan sonra yapılacak olan işlem ise sızıntının olduğu yeri yapılacak olan küçük müdahaledir. Bu müdahale ile birlikte sızıntıya sebep olan boru tamir edilmekte ya da yenisi ile değiştirilmektedir. Böylece sorun da tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Bu sistemlerin en büyük avantajı ise kesinlikle meskene zarar vermemesi olarak da bilinmektedir. Çünkü sızıntıyı önleyebilmek için herhangi bir şekilde kırma, dökme ya da parçalama işlemine gerek yoktur. Böylelikle masraf çıkması da önlenmektedir.

evdeki-su-tesisati-sizintisi-nasil-onlenir-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara