WhatsappWhatsapp Dinleyerek Su Kaçağı Bulma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Dinleyerek Su Kaçağı Bulma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; dinleyerek su kaçağı bulma, su kaçağı bulma makinası, dinleme ile su kaçağı bulma, kırmadan dinleyerek su kaçağı bulma, kırmadan dökmeden su kaçağı bulma tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Dinleyerek Su Kaçağı Bulma

Ev ve işyerlerine yaşanabilecek olan su sızıntılarını bulmanın en kolay ve masrafsız olan yolu dinleyerek su kaçağı bulmadır. Bu şekilde yapılacak çalışmalar duvarların ve seramiklerin kırılmadan tesisat arızalarının tespit edilmesini sağlamaktadır. Su sızıntıları tesisatta bulunan boru çatlakları, boru delinmeleri veya tesisatın eskimesinden dolayı oluşmaktadır. Bu sızıntılar duvar içinde olduğundan dolayı sızıntının kaynağı gözle görülmeyecek ve bir uzmandan yardım almak gerekecektir. Eskiden eve en yakın tesisatçıya haber vermek gerekmekteydi ve bu işlem çok maliyetli olmaktaydı. Bunun nedeni ise tesisatçı sızıntıyı deneme yanılma yolu ile arayacak ve her yeri kıracak olmasıdır. Bu şekilde yapılacak çalışmalar hem zaman olarak çok uzun sürecek hem de maddi boyuttan sizi zorlayacaktır. Bunun yerine konusunda uzman olan firmalardan destek alınarak hiç duvarlarınız ve fayanslarınız kırılmadan bu tesisat problemlerinden kurtulma şansını kullanmanız gerekmektedir.Böylece daha avantajlı olarak bu sızıntılardan kurtulabilirsiniz.Teknoloji her geçen gün ilerlemekte ve gelişmektedir. Uzman firmalar su kaçağı bulma yöntemini kullanarak tesisatlarda bulunan bu su sızıntılarını nokta atışı ile tespit ederek sadece o bölgede bulunan parçanın değişmesi sayesinde kolayca yok edebilmektedirler.

dinleyerek-su-kacagi-bulma-1

Su Kaçağı Bulma

Bu uzman firmalar öncelikle tesisatın nerede olduğunu belirlemeleri gerekmektedir. Bunun için boru ve tesisatın yerini tespit edici cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde tesisat yerleri belirledikten sonra elektromanyetik dalga duyucu cihazlar ile tesisatı geçtiği bölgeler dinlenir ve arıza olan bölge anında tespit edilir. Termal görüntüleme sistemi ile de tüm tesisatın kontrolü yapıldıktan sonra arızanın bulunduğu bölge tespit edilmiş olur. Bundan sonra yapılması gereken şey sadece o noktada hasar görmüş olan parçanın değişmesidir. Bunun için de ne duvarlarınız kırılacak ne de fayanslarınız kırılmak zorunda kalacaktır.

dinleyerek-su-kacagi-bulma-2

Bundan dolayı dinleyerek su kaçağı bulma yolu kullanan uzman firmalardan yardım alınması her zaman için daha avantajlı olacaktır. Yani eve en yakın tesisatçıya sadece musluk değiştirme gibi işlemleri yaptırmanız su kaçakları için ise konusunda uzman olan ve teknolojik modern cihazlar ile çalışan firmalardan destek almanız gerekmektedir. Bu cihazları kullanan kişilerinde uzman olması gerekmektedir. Çünkü bu cihazların olması sorunun çözülmesi anlamına gelmemektedir. Sorunun kesin çözümü için mutlaka konusunda uzman kişilerin desteğini almanız gerekmektedir. Bu sayede hem eviniz yıkılıp dökülmeyecek hem daha kısa sürede sızıntı derdinden kurtulacak hem de daha ekonomik bir şekilde sızıntı problemini çözmüş olacaksınız.

dinleyerek-su-kacagi-bulma-3

Kırmadan Su Kaçağı Bulma ve Onarımı

Bundan dolayı da tesisatınızda kaçak olduğunu düşündüğünüz anda mutlaka konusunda uzman olan ve bünyesinde tesisat ve su kaçağı belirleme araçları bulunduran firmalardan destek almak her zaman için en akılcı çözüm olacaktır.Kısaca özetlemek gerekir ise ev veya işyerlerinin su tesisatlarında su borusunun çatlamasından, su borusunun delinmesinden veya su tesisatının eskimesinden dolayı su kaçakları ve su sızıntıları meydan gelebilmektedir. Eskiden bu tür sorunlar da her yerin kırılıp dökülmesi gerekirken günümüzde gelişen ve değişen teknoloji sayesinde dinleyerek su kaçağı bulma yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde duvarlar ve fayanslar zarar görmeden su kaçakları tespit edilebilmekte ve onarılabilmektedir. Bundan dolayı bu tür bir arıza ile karşılaşılması durumunda mutlaka konusunda uzman bir ekibi olan ve teknolojiye uygun tesisat yeri belirleyici ve su kaçakları tespit edici cihazları bulunan firmalardan destek alınması gerekmektedir. Bu sayede hem daha ekonomik bir çözüm bulmuş olacak ve evin harabeye dönmesini engelleyebileceksiniz. Bundan dolayı mutlaka ve mutlaka profesyonel destek almalı ve eski yöntemleri kullanarak kendinizi ve ailenizi üzmemelisiniz.

dinleyerek-su-kacagi-bulma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara