WhatsappWhatsapp Cihazla Su Kaçağı Tespit

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Cihazla Su Kaçağı Tespit kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; cihazla su kaçağı tespiti, cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar, cihazla su kaçağı bulma, su kaçağını tespit eden cihaz, cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tespit

Günümüzde tesisatlarda yaşanan su kaçakları problemleri cihazla su kaçağı tespit yapılabildiği için çok kolay bir şekilde tespit edilebilmekte ve bu su kaçakları yine kullanılan cihazlar sayesinde çok çabuk onarılabilmektedir. Günümüzde teknoloji her geçen gün ilerlemekte ve bu teknolojiyi takip eden firmalar su kaçağı problemlerine kesin ve anında çözüm bulabilmektedir. Eski yöntemler kullanılarak yapılan çalışmalar çok meşakkatli çalışmalar olmakta ve bu süreç çok yorucu geçmektedir. Bunun nedeni yapılacak olan kırım işlemlerinden dolayı ev adeta bir şantiyeye dönüşecek ve kullanılmaz duruma gelecektir. Ayrıca su kaçağının oluştuğu bölge bilinemeyeceğinden dolayı sağlam olan tesisatında zarar görme ihtimali olacak yani yok yere masraf açılma ihtimali olacaktır. Bundan dolayı cihazla su kaçağı tespit yapılabilirken kesinlikle kara düzen çalışmalar yapılmamalıdır.Herhangi bir nedenden dolayı yapıların su tesisatlarında su kaçağı problemi yaşanabilmektedir. Bu sorun kimi zaman tesisatın oldukça eskimiş olmasından kimi zaman ise su borularında oluşabilecek çeşitli arızalanmalardan kaynaklanabilmektedir. Günümüz teknolojisinde kameralı sistemler ve özel dinleme teknikleri sayesinde cihazla su kaçağı bulma yapılabilmekte yani su kaçağı tespit edilirken hiçbir yer kırılmaktadır.

cihazla-su-kacagi-tespit-1

Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar

Bundan dolayı bu teknoloji oldukça sık kullanılmaktadır. Özel cihazlar sayesinde evdeki tesisatın nereden geçtiğini tespit edebilmekte ve yine özel cihazlarla tesisattaki arızaların yerlerini tespit edebilmektedir. Öncelikle özel tesisat belirleyici cihazlar kullanılır. Bu cihazlarla tesisatın nereden geçtiğini tespit edilir. Tesisatın yeri belirlendikten sonra elektromanyetik dalga duyucu cihazlar sayesinde tesisat baştanbaşa taranır. Bu dalga duyucu cihazlar tesisatın neresinde kaçak olduğunu belirtmektedir. Tesisattaki arıza belirlendikten sonra termal kameralı cihazlar sayesinde arızanın boyutu belirlenecektir. Arızanın boyutunu belirlemek çok önemlidir. Bunun nedeni yapılacak olan onarım çalışmasının şeklini belirleyecek olmasıdır.

cihazla-su-kacagi-tespit-2

Çünkü bazı zamanlarda ufak çaplı kırımlar yapılmakta bazı zamanlarda ise hiç kırım yapmadan onarım işi tamamlanmaktadır.Değişmesi gereken parça var ise ufak bir alan kırılarak bu parça değiştirilecek ve sorun ortadan kaldırılacaktır. Fakat özel kimyasallar sayesinde çözülebilecek bir sorun ise yapılması gereken sadece borunun içerisine bu kimyasal sıkmak olduğundan dolayı tek bir fayans bile sökülmeden tespit ve onarım çalışması tamamlanacaktır. Bundan dolayı böyle bir arıza ile karşılaşılması durumunda cihazla su kaçağı tespiti yapabilen firmalardan yararlanmak her zaman için en avantajlı çözümdür. Yani cebinizden boş yere para çıkmasını istemiyor iseniz böyle bir sıkıntı ile karşılaştığınızda yapmanız gereken sadece profesyonel firmalarla çalışmaktır.

cihazla-su-kacagi-tespit-3

Cihazla kırmadan su kaçağı bulma

Ayrıca profesyonel firmalarla çalışıldığı zaman kullanılacak tekniklerden dolayı tespit ve onarım çalışmaları sadece birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat eski tip kırımlı çalışmalarda bu işlem en az bir hafta sürmekte yani o alan en az bir hafta kullanılmaz duruma gelmektedir. Bundan dolayı da böyle bir sorundan dolayı mağdur duruma düşmemek için yapılması gereken sadece profesyonel firmalardan yardım almak olacaktır.Kısaca özetlemek gerekirse bazen tesisatın yanlış döşenmesi bazen de döşenen tesisatın yıpranmasından dolayı tesisatta su kaçakları oluşmaktadır. Günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde cihazla su kaçağı tespiti yapılabilmekte bundan dolayı bu sorunlar çok çabuk bir şekilde halledilmektedir. Tamamen kamera ve dinleme özellikleri bulunan cihazlar sayesinde bu işlemler yapıldığı için kesin ve etkili bir çözüm seçeneği olmaktadır. Bundan dolayı böylesine istenmeyen su kaçağı problemleri yaşamanız durumunda mutlaka bünyesinde uzman personeller bulunduran ve su kaçağı problemlerini çözmek için kaliteli cihazları olan firmalardan yardım almak her zaman için en ekonomik yol olacak ve bu istenmeyen durumdan birkaç saat içerisinde kurtulma şansınız olacaktır.

cihazla-su-kacagi-tespit-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara