WhatsappWhatsapp Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, boru tıkanıklığı nasıl açılır, gider borusu tıkanıklığı, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Şehir yaşantısı içerisinde önemli bir yere sahip olan konutlar, birçok farklı şekilde dizayn ve inşa edilmiştir. Bu konutların her türlü kirli ve temiz su tahliyesini sağlamak için ise inşaat aşamasında değişik yapıda borular döşenmiştir. Bu boruların temel amacı ise meskenlerde kullanılan suyun hem buraya gelmesi hem de mesken içerisinde kullanılan atık ve kirli suyun başarılı bir şekilde tahliye edilmesidir. Bu anlamda borular, bir ev ya da işyeri için hayati bir önem taşımaktadır. Bundan dolayı da borunun kullanıldığı malzeme oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Boruların yapıldığı madde genellikle iki ana başlık altında toplanmıştır. Bunlardan birisi klasik olan ve çok eski bir geçmişe sahip olan metal ya da demir adı verilen borulardır. Bu tip borular her ne kadar sağlam gibi görünse de ilerleyen zamanlar içerisinde paslanma ve aşınma nedeni ile çeşitli problemlere yol açmaktadır. Özellikle boru tıkanıklığı adı verilen problemin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bir diğer boru çeşidi ise plastik borulardır. Bunlar daha dayanıklı gibi gözükse de yanlış kullanım sebebi ile boruların tıkanmasına sebebiyet vermektedir.

boru-tikanikligi-nasil-acilir-1

Robotla Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Bu noktada boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusu, bu problemi yaşayan insanlar tarafından sık sık dile getirilmektedir. Boru tıkanıklığının birçok sebebi vardır.Bunun başında ise bilinçsiz bir şekilde yapılan kullanım gelmektedir. Çünkü bazı bireyler birçok yabancı maddeyi hiç kontrol etmeden ya da umursamadan su giderleri içerisine atmaktadır. Bunun neticesinde de borular tıkanmakta ve sular sağlıklı bir biçimde tahliye edilememektedir.Boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilecek birçok farklı yanıt vardır. Eskinden bu tip durumlarda uygulanan yöntemler artık geride kalmıştır. Çünkü teknoloji gelişmiş ve boru tıkanıklıkları kırma ya da dökmeye gerek kalmadan açılmaya başlanmıştır. Bunun için de yurtdışında üretilen ve orada kullanılan birçok yeni cihaz ithal edilmiştir. Boru tıkanıklıklarını açmak için kullanılan cihazlar, dinleme ya da görüntüleme esasına dayanarak çalışmaktadır. Görüntülemeli makineler, kabloludur ve bu kabloların ucunda da görüntü almak için tasarlanmış olan küçük kameralar mevcuttur. Bu kameralar sayesinde herhangi borunun içerisinde ne tür bir tıkanma olduğu ve tıkanmanın nerede meydana geldiği kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

boru-tikanikligi-nasil-acilir-2

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Boru tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise dinleme esasına göre yapılan çalışmalardır. Borularda hassas bir şekilde dinleme yapılarak, sorunlu olan bölge kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Tespit işlemlerinin ardından ise borunun açılmasına dair diğer bir aşamaya geçilmektedir. Bu noktada boru tıkanıklığına sebep olan yabancı maddenin türü oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir.Bu yabancı madde çok sert ise ve inatçı bir şekilde su ile gitmiyorsa, devreye özel bir cihaz girmektedir. Bu özel cihaz ne kadar katı ve sert olursa olsun tüm yabancı maddeleri kolay bir şekilde parçalamaktadır. Bu cihaz sayesinde boru içerisinde tıkanmaya sebep olan yabancı madde parçalanmakta ve oradan uzaklaştırılmaktadır.

boru-tikanikligi-nasil-acilir-3

Parçaların yeni bir soruna sebebiyet vermemesi için de yabancı maddeler vakum özelliğine sahip bir cihaz tarafından çekilmektedir.Boru tıkanıklığı nasıl açılır konusunda en büyük yardım tazyikli su ile sağlanmaktadır. Çünkü borunun temizlenmesi ve tıkanıklığın ortadan kaldırılması için yüksek basınç ile çalışan suyun bu bölgeye pompalanması gerekmektedir. Bu su sayesinde borular temizlenmekte ve tıkanıklık problemi de ortadan kalkmaktadır. Bundan sonra yapılacak şey ise insanların borulara her şeyi atmama konusunda uyarılması olacaktır. Çünkü bilinçli bir kullanım, boruların ömrünü uzatacaktır.

boru-tikanikligi-nasil-acilir-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara