WhatsappWhatsapp Banyo Su Kaçağı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Banyo Su Kaçağı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; banyo su kaçağı bulma, banyo su kaçağı, banyoda su kaçağı, banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Banyo Su Kaçağı

Ev içlerinde bazen ortaya çıkan sorunlardan birisi de banyo su kaçağı olarak bilinmektedir. Bu tip problemlerin ortaya çıkmasında birçok farklı neden söz konusudur. Bu nedenlerin bir kısmı inşaat aşamasından kaynaklanırken, bir kısmı da insanların yanlış kullanımı sonrasında kendisini göstermektedir. İnşaat aşamasındaki sorun ise banyo içerisinde kullanılan suyun tahliye edilme işlemini sağlayan boruların yapısından kaynaklanmaktadır. Genellikle iki tip boru kullanımı ülkemizde yaygındır. Bu borulardan birisi metal yapıya sahip olan ve daha çok eski yapılarda kullanılmış olan borulardır. Bu tip borular her ne kadar dayanıklı gibi gözükse de, kullanıma bağlı olarak zamanla aşınmaya, çürümeye ve paslanmaya başlamaktadır. Özellikle kalitesiz malzemeden üretilen metal borular, kullanım ve zaman ile beraber zamanla işlevini kaybetmektedir. Bu durum da borunun su kaçağı yapmasına sebebiyet vermektedir. Su kaçağı sorununa sebep olan diğer boru tipi ise plastik borudur. Plastik borular, genellikle son dönemde inşa edilen yeni binalar içerisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tip boruların kalitesiz malzemeden imal edilenleri, zamanla kırılmaya ve çatlamaya sebebiyet vermektedir. Bu da borunun su kaçağı problemi ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet vermektedir. İnsan kullanımından dolayı ortaya çıkan su kaçağı sorunu ise bilinçsiz bir şekilde yapılan kullanım nedeni ile ortaya çıkmaktadır.

banyo-su-kacagi-1

Banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir

Bazı insanlar, banyo yaparken dökülen saçlarını su giderlerinin içerisine atmaktadır. Tomar şeklinde atılan bu saç yumakları boruyu tıkamakta ve borunun işlevini kaybetmesine sebep olmaktadır. Banyo su kaçağı sorunu çözülürken öncelikle sorunun olduğu bölgenin tespit edilmesi gerekmektedir. Eski dönemlerde su kaçağı sorunu oldukça can sıkıcı ve ilkel yöntemler ile çözülmekte idi. Fakat teknolojinin bu sektör içerisinde de gelişmeye başlaması ile beraber, problem daha modern ve kolay bir şekilde çözülmeye başlandı. Bunun için de yapılması gereken en önemli şey özel cihazları kullanmaktır. Birçok firma, yurtdışından satın aldıkları makineler ile banyo su kaçağı sorununu kolay bir şekilde çözebilmektedir.

banyo-su-kacagi-2

Bu cihazlar, kırma ya da dökme işlemine kesinlikle başvurmamaktadır. Dinleme esasına göre çalışan cihazlar, kaçağın olabileceği yerlerde dinleme yapmaktadır. Akustik ses dinleme özelliğine sahip olan bu makineler, en ufak ses değişikliğini bile algılayabilecek kapasiteye sahiptir. Ses değişikliğinin su kaçağı olduğunu bildirdiği bilinen bir gerçektir. Çünkü su kaçağının olduğu bölge içerisinde suyun sızmasından ve kaçak yapmasından dolayı suyun sesi değişmektedir. Böylelikle de suyun kaçak yaptığı bölge zahmetsiz bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Görüntüleme yöntemi ile de banyo su kaçağı kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilmektedir.

banyo-su-kacagi-3

Banyo su kaçağı bulma

Bunun için de yine özel bir alet mevcuttur. Bu alet banyo içerisindeki su giderlerinin içerisine uzun kablolar ile sokulmaktadır. Bu kablolar özel bir malzemeden üretilmiştir ve ucunda da kamera mevcuttur. Görüntü alan cihaz, kaçağın olduğu yeri hemen bilgisayar ekranına yansıtmaktadır. Bundan dolayı da kırma işlemine gerek kalmamaktadır.Banyo su kaçağı nasıl tespit edilir, aslında bu işlemi süresince kaçağın yeri tespit edildikten sonra tamir aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada sadece kaçak olan bölgeye küçük bir müdahalede bulunulmaktadır. Bunun için de en fazla bir ya da iki fayans yerinden sökülmektedir. Sorunun büyüklüğüne göre boru değiştirilmekte ya da özel bir madde ile tamir edilerek, sızıntı yapan bölüm kapatılmaktadır. Bunun sonrasında da sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Bu teknoloji sayesinde banyolarda ortaya çıkan su kaçağı problemi için tüm banyonun kırılıp, dökülmesine ya da parçalanmansa gerek kalmamaktadır. Böylelikle hem masraflar daha az bir seviyeye çekilmekte hem de zamandan kazanılmaktadır.

banyo-su-kacagi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara