WhatsappWhatsapp Banyo Gideri Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Banyo Gideri Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; banyo gideri açma teknikleri, banyo gider açma, banyo gideri nasıl açılır, banyo gideri tıkanıklığı açma, banyo gideri tıkandı nasıl açılır, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Banyo Gideri Açma

İşyerleri ve evlerde ortaya çıkan bir takım problemler, insan hayatını oldukça olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Özellikle su gideri ile alakalı sorunlar, mesken içerisinde can sıkıcı durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Banyolarda giderlerin tıkanması da bu sorunlardan birisidir. Banyo gideri açma bu tip problemler ile karşılaşıldığı zaman hemen yapılması gereken bir işlem olarak dikkat çekmektedir. Banyo giderlerinin tıkanmasında birçok farklı neden göze çarpmaktadır. İnsanların yıkanma ihtiyaçlarını giderdiği bu alanlar, yıkanma sırasında dökülen saçlar ile tıkanabilmektedir. Özellikle uzun saç kılları, banyo yapıldığı sırada dökülebilmekte ve bu dökülen saçlar da su giderinin olduğu bölgeye girerek, burada tıkanıklıklara sebebiyet vermektedir. Boru içlerinde biriken saç telleri, o bölgede gerçekleşen su tahliyesi işleminin de sekteye uğramasına sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı da borudan su gideri işlemi gerçekleşememektedir. Bir diğer sebep ise banyoda kullanılan temizlik malzemelerinin su giderlerinin içerisine atılmasıdır. Bu bölgeye atılan sabun artıkları ya da benzeri yabancı maddeler zaman içerisinde birikmeye başlamaktadır. Biriken bu materyaller, borunun içerisinde sertleşmekte ve suya karşı da direnç göstermektedir. Bundan dolayı da su borularının tam olarak vazifesini yapamadığı görülmektedir. Banyo gider açma işlemi böyle durumlarda uygulanması gereken bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

banyo-gideri-acma-1

Banyo gideri tıkandı nasıl açılır

Banyo gideri tıkanıklığı açma için kesinlikle profesyonel bir yardım almak gerekmektedir. Bu tip problemlerin evde tek başına aşılabilmesi neredeyse imkansızdır. Gelişen ve modernleşen teknoloji ile beraber banyo gideri açma işlemleri de artık çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için faaliyet gösteren firmalar, yurtdışından ithal ettikleri cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde giderler sorunsuz bir şekilde açılabilmektedir. Öncelikle giderin hangi bölgesinde tıkanmanın olduğunu ve bu tıkanmaya yol açan yabancı maddenin büyüklüğü tespit edilmelidir. Bunun için de gider içerisine özel bir cihaza bağlı olan kablolar sarkıtılmaktadır. Bu kabloların en büyük özelliği de uçlarında yer alan küçük kameralardır. Kameralar sayesinde su giderinin içerisinden görüntü alan cihaz, bu görüntüyü hemen bilgisayar ekranına aktarmaktadır.

banyo-gideri-acma-2

Ekrandan görüntüleri izleyen görevli personel ise tıkanmanın olduğu yeri tespit etmektedir. Ayrıca bu görüntüler sayesinde nasıl bir yabancı maddenin de tıkanmaya sebep olduğu açık bir şekilde görülebilmektedir. Bundan sonraki işlemde ise yabancı maddenin yapısına göre bir yöntem uygulanmaktadır. Eğer tıkanmaya sebep olan yabancı madde çok sert ise özel bir alet ile bu yabancı madde boru içerisinde parçalanır. Parçalanma işlemi bittikten sonra da, kalan atık parçaların boruyu başka bir yerde tıkamaması için bu defa farklı bir cihaz devreye girmektedir. Bu cihaz kalan parçaları dışarıya çekerek, bu yabancı maddelerin ilerleyen dönemlerde tekrar birikme ya da tıkanma yapmasına engel olmaktadır. Yabancı madde çok fazla bir sertliğe sahip ise bu defa da devreye tünel açma makinesine benzeyen bir cihaz girmekte ve sivri ucu ile yabancı maddeyi çok küçük parçalara ayırmaktadır. Bunun neticesinde de sorun ortadan kalkmış olmaktadır.

banyo-gideri-acma-3

Banyo gideri açma teknikleri

Teknolojinin getirdiği nimetlerden faydalanan birçok tesisat firması, banyo gideri açma konusunda en son ve en modern teknolojiyi kullanılmaktadır. Böylelikle insanların hayatı daha da kolaylaşmaktadır. Özellikle gider tıkanıklıkları konusunda bireylerin kendi başlarına sorunu çözmeye çalışmaması gerekmektedir. İşinde uzman olan ve profesyonel bir hizmet anlayışına sahip olan firmalar ile iletişime geçmek en mantıklı yol olarak karşımıza çıkacaktır. Banyo gideri açılırken çok fazla ücret de talep edilmemektedir. Çünkü modern cihazlar ile işlemler oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta ve problem çözülmektedir.

banyo-gideri-acma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara