WhatsappWhatsapp Atık Su Tıkanıklığı Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Atık Su Tıkanıklığı Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; atık su borusu tıkanıklığı açma, atık su tıkanıklığı açma, gider borusu açma, tıkalı pimaş açma tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Atık Su Tıkanıklığı Açma

İnsan hayatı içerisinde ortaya çıkan problemlerin başında gelen atık su tıkanıklığı, meskenlerde yaşayan bireyler için hayatı oldukça çekilmez hale getiren büyük bir problem olarak dikkat çekmektedir. Atık su tahliyesini sağlayan borularda ortaya çıkan bu sorun birçok farklı nedene bağlı olarak kendisini göstermektedir. Atık su boruları ev içerisinde kullanılan banyo ve tuvalet bölümlerinde harcanan sulardır. Yani bir nevi pis su olarak da bilinmektedir. Bu bölgelerde yapılan bilinçsiz hareketler, atık su bölümünün tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Atık su tıkanıklığı açma işlemlerini yerine getirmek için uzman firmaların yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Atık su tıkanıklığının en büyük sebebi, insan eli ile borulara atılan yabancı maddelerdir. Örneğin banyo sırasında yapılan bazı bilinçsiz hareketler, atık su borularının işlevini yerine getirememesine sebebiyet vermektedir. Bu anlamda banyo yapan bazı insanlar, dökülen saç tellerini tomar tomar atık su borusunun içerisine atmaktadır. Bu saç birikintileri ise borunun tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Yine banyo içlerinde kullanılan ve artık bitme aşamasına gelmiş olan sabun parçaları da, gidere kaçtığı vakit o bölgede tıkanıklık yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bir diğer neden ise tuvaletlerde ortaya çıkmaktadır. Tuvaletlerde çok fazla kullanılan tuvalet kağıdı da atık su borularının tamamen tıkanmasına sebebiyet veren bir diğer durum olarak dikkat çekmektedir.

atik-su-tikanikligi-acma-1

Atık su tıkanıklığı açma işlemlerinin evde yapılması pek tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu durum sorunun daha da büyümesine yol açabilmektedir. Yapılması gereken şey ise uzman bir firmadan profesyonel bir yardım talep etmek olacaktır. Bu noktada ülkemizde çalışan firmalar, en yeni teknolojiyi kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Atık suyun meydana getirdiği tıkanıklığı çözmek içi çabalayan firmalar, öncelikle sorunun olduğu bölgeyi ve soruna sebep olan maddenin türünü belirlerler. Bunun için de yurtdışından ithal edilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar son modern teknoloji ile üretilmiştir. Cihazların hata ya da yanılma payları da söz konusu değildir. Bu yüzden atık su borusu tıkanıklığı açma işlemi sırasında bu cihazların görüntü alma özelliğinden faydalanılmaktadır. Atık su borularının içerisine cihaza bağlı olan kablolar sarkıtılmaktadır.

atik-su-tikanikligi-acma-2

Kabloların en büyük özelliği çok uzun olması ve ucunda da bir kamera sistemi barındırmasıdır. Bu özelliği sayesinde atık su bölümünün içerisine kadar girebilen kablolar, buradan görüntü alarak sorunun boyutunu en ince detayına kadar ekrana yansıtmaktadır. Ekrandan olan biteni inceleyen görevli personel ise tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeye göre bir plan çıkarmaktadır. Bu plan dahilinde iki farklı yöntemin uygulaması söz konusudur.

atik-su-tikanikligi-acma-3

Eğer yabancı madde sert ve inatçı değilse, basınçlı ve tazyikli su makinesi kullanılmaktadır. Bu makine sayesinde boruların içerisine su verilmekte ve bu suyun etkisi ile boruda yer alan tıkanıklık kolay bir şekilde aşılmış olmaktadır. Ancak tıkanıklığa sebep olan yabancı madde katı ve inatçı ise bu defa devreye başka bir cihaz girmektedir. Bu cihazın en önemli özelliği tüm yabancı maddeleri kolay bir şekilde kırabilmesidir.Atık su tıkanıklığı açma konusunda oldukça başarılı olan bu cihaz yabancı maddeyi kırıp, parçalamakta ve onu un ufak etmektedir. Böylece boru içerisindeki tıkanıklık da sona ermiş olmaktadır. Bundan sonra ise yapılacak şey tekrar boru içerisine tazyikli su vermek olacaktır. Bunun ardından da problem tamamen bitmiş olacaktır. Bu kadar kolay bir şekilde açılan atık su boruları, hayatı zehir etmeden ve insanların yaşamını etkilemeden basit bir şekilde çözülebilmektedir. Burada insanlara da büyük görev düşmekte ve atık su giderlerine yabancı madde atmamalıdırlar.

atik-su-tikanikligi-acma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara