WhatsappWhatsapp Alt Kata Su Sızması

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Alt Kata Su Sızması kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; alt kata su sızıyor, alt kata su sızıntısı, banyodan alt kata su sızıyor, terastan alt kata su sızıyor, alt kata su sızması, tuvaletten alt kata su sızması, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Alt Kata Su Sızması

İnsanlar özellikle gelişen ve büyüyen kent yapısı içerisinde birçok değişik problem ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu problemlerin büyük bir kısmı oldukça can sıkıcı bir durumu da ortaya çıkarmaktadır. Özellikle artan nüfus ve inşa edilen binalar ile birlikte bir arada yaşamaya başlayan bireyler, bundan dolayı ortaya çıkan sorunlar ile de uğraşmak zorunda kalmaktadır. Bu sorunlardan birisi ise alt kata su sızması olarak tanımlanan ve çok can sıkıcı bir hal alan problemdir. Alt kata su sızması çok farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Sızıntının oluştuğu bölge mesken içerisinde yer alan her taraf olabilmektedir. Odanın tabanından bir sızıntının ortaya çıkabileceği gibi, başka alanlardan da sızıntı durumu ortaya çıkabilmektedir. Genellikle sızıntının olduğu bölge banyo, tuvalet ve mutfak alanlarıdır. Çünkü su girişi ve çıkışının en çok olduğu bölgeler buralarıdır.

alt-kata-su-sizmasi-1

Taban içlerinden ya da duvar içlerinden geçen boruların, çeşitli sebeplere bağlı olarak görevini yerine getirmemesinden dolayı ortaya çıkan bu problem, sadece o meskeni değil; aynı zamanda alt meskenin de bu sorunu çekmesine sebep olabilmektedir. Sızıntının olduğu bölge, kullanılamaz hale gelmektedir. Sızıntı bu açıdan bakıldığı zaman oldukça can sıkıcıdır.Eski usuller ile alt kata su sızıntısı problemi oldukça masraflı bir şekilde çözülmekteydi. Eve gelen tesisat ekibi, su sızıntısının olduğu yeri bulmak için birçok farklı noktada çalışma yapmaktaydı. Bu çalışmalar esnasında ise suyun sızabileceği bölümler kırılmakta ve ev adeta harabeye dönmekteydi. Bir su sızıntısı problemi bu anlamda çok büyük meblağlarda masrafın da ortaya çıkmasına sebep olmaktaydı. Bu eski usul ile ayrıca ev bir şantiye dönmekte ve evin birçok bölgesi kırılmaktaydı. Fakat teknolojinin gelişmesine paralel olarak alt kata su sızması problemi artık daha basit yöntemler ile çözülmektedir. Bu yöntemlerin hepsi de yurt dışından ithal edilen modern cihazlar ile gerçekleştirilmektedir.

alt-kata-su-sizmasi-2

Tuvaletten Alt Kata Su Sızması

Uzun yıllardan beri farklı ülkelerde kullanılan ve su sızıntısının yerini tespit eden cihazlar, artık ülkemizde de birçok büyük firma tarafından kullanılmaktadır. Bu yönteme göre sızıntının olduğu yeri tespit etmek için herhangi bir kırma işlemine gerek duyulmamaktadır.Çünkü son sistem bilgisayar teknolojisine sahip olan cihazlar eşliğinde, sızıntının gerçekleştiği alan kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Bunun için birkaç farklı yöntem tercih edilmiştir. Dinleme esasına göre olan yöntem en başarılı sistemlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu sistem dahilinde akustik ses dinlemesi yapabilen bir cihaz uzman personel eşliğinde kullanılmaktadır. Bu cihaz en küçük ses değişikliğine bile duyarlı bir yapıda dizayn edilmiştir. Su sızmasının olduğu bölgede suyun sesi her zaman değişmektedir. İşte bu ses değişikliğini algılayan cihaz, akıntı ve sızmanın olduğu yeri de kolay bir şekilde göstermektedir.

alt-kata-su-sizmasi-3

Alt kata su sızması problemi böylelikle hemen tespit edilebilmektedir.Sorunun olduğu yer bulunduktan sonra ise geriye sorunu ortadan kaldırmak kalmaktadır. Bu noktada sadece problemin olduğu bölgeye küçük bir müdahale yapılmaktadır. Bu müdahale çerçevesinde ise ilgili bölgedeki yer kırılmaktadır. Ancak burada endişe etmeye gerek yoktur çünkü kırılacak olan bölge oldukça küçüktür ve sadece sızıntının olduğu yeri tespit etmeye yöneliktir. Böylelikle tüm tavanların, fayansların ya da duvarların kırılmasına gerek kalmamaktadır. Kırma işleminin ardından da sızmaya sebep olan arızalı boru, yenisi ile değiştirilmektedir. Yeni boru da oldukça kaliteli malzemeden üretilmektedir. Böylelikle alt kata su sızması kiracı sorunu da ortadan kalkmaktadır. Bu gibi durumlarda profesyonel firmaları tercih etmek, sorunu kısa sürede sonlandırmak için gereklidir.

alt-kata-su-sizmasi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara